Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Tiskový servis

Letní pneumatika Continental zvítězila v testu pneumatik autoklubu ADAC

11/03/2016
tire_image1
  • Pneumatika ContiSportContact 5 dosáhla nejvyšších známek na mokré i suché vozovce ve společném testu autoklubů ADAC, ÖAMTC a TCS

  • Pneumatika ContiPremiumContact 5 rovněž získala nejvyšší hodnocení: „dobrá / vysoce doporučovaná“

Ve společném testu uspořádaném německým, rakouským a švýcarským autoklubem ADAC, ÖAMTC a TCS dosáhly prémiové letní pneumatiky Continental nejvyšších známek. Pneumatika ContiSportContact 5 s rozměrem 225/45 R 17 byla ve své třídě nejlepší z celého testu a pneumatika ContiPremiumContact 5 s rozměrem 185/65 R 15 byla rovněž označena jako „dobrá“ – jedná se o nejvyšší hodnocení udělované autoklubem ADAC. Celkem tyto tři autokluby testovaly kvalitu 32 různých pneumatik od evropských, amerických a asijských výrobců a zkoumaly jejich výkon na mokré i suché vozovce včetně kvality jízdy, spotřeby paliva a kilometrového výkonu.

V kategorii pneumatik pro ráfky o průměru 17 palců získaly pouze čtyři pneumatiky nejvyšší hodnocení a jedenáct pneumatik bylo označeno jako uspokojivé, „protože vykazovaly mírné nebo závažné nedostatky v rámci jednoho nebo několika posuzovaných kritérií,“ jak uvedli odborníci. Vzhledem k velmi špatnému výkonu na mokru získala jedna pneumatika nízké hodnocení „dostatečná“ a jedné levné asijské pneumatice museli odborníci udělit hodnocení „nedostatečná“. Stejně jako v minulých letech byl důvodem velmi špatný výkon na mokru, kde tyto pneumatiky vykazovaly značné slabiny.

Start

Pneumatiky s rozměrem 185/65 R 15 jsou ideální pro subkompaktní a kompaktní vozy, jako například Citroën C3, Hyundai i20, Opel Adam nebo Renault Clio. Pneumatiky s rozměrem 225/45 R 17 se využívají u modelů střední třídy, jako je Audi A4, VW Golf, BMW řady 3, Ford Mondeo nebo Toyota Avensis.

Kontakt
Zdeněk Novák

Marketing Communication Manager
Passenger and Light Truck Tires

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

76502, Otrokovice

Česká republika

+420 577 513 289