Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

Doveze tvůj náklad dál.
A zlepší efektivitu.

European Sustainability Award pro CLC závod

V listopadu 2013 obdržel Continental European Sustainability Award za svůj nový ContiLifeCycle závod, Hannover-Stöcken, který kombinuje protektorování pneumatik s recyklací pryže. Vydavatelství HUSS  v Mnichově uděluje European Sustainability Award každé dva roky, aby uznaly vývoj a úspěchy užitkových vozidel s ohledem na trvalou udržitelnost rozvoje.

Porota sedmi renomovaných odborníků z výzkumu, technologií a dopravy poskytlo ty nejvyšší známky závodu ContiLifeCycle. Tři kategorie byly posuzovány skutečnostmi: 1. Ekonomika: Optimalizace procesů a úspora nákladů (30%), 2. Ekologie: Posuzování celoživotního cyklu výrobku (40%), a 3. Sociální odpovědnost prostřednictvím zachování přírodních zdrojů, ochrana životního prostředí a pracovní podmínky (30%).

Image

Inovativní a technicky pokročilé strojní vybavení je používáno v závodě ContiLifeCycle pro obnovu pneumatik v procesu teplého protektorování.  Používá přibližně o 50 % méně energie a v porovnání s výrobou nových pneumatik asi o 80 % méně vody. Obroušená pryž, která je získávána v průběhu výroby je nadále zpracovávána na gumový recykláž. Můžeme tak ušetřit 7800 metrických tun oxidu uhličitého každý rok; množství odpadu je snížen o 80 %. Protektorované pneumatiky nabízejí velmi podobné výkonnostní charakteristiky a valivý odpor jako nové pneumatiky.