Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

New content item

Kde nízká spotřeba paliva potkává vysoký výkon.

CLC závod v Hanoveru nastavuje nové standardy

Nový CLC závod je jediný výrobní závod na světě, která spojuje recyklace a protektorování pneumatik pod jednou střechou a tím stanovuje nová měřítka v udržitelnosti.

Vdechnout život pneumatikám podruhé a dokonce i potřetí je základní myšlenkou systému ContiLifeCycle (CLC). "Měli jsme vizi, když jsme vypracovávali strategii životního cyklu pneumatik užitkových vozidel v roce 2010," říká Christian Sass, který má na starosti protektorování pneumatik nákladní vozidel a autobusů pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA).

"Jen o tři roky později se naše vize proměnily v realitu," rozplývá se Sass o moderním, světlém a otevřeném výrobním závodě, jediném svého druhu na světě, ve kterém lze přijímat skupiny návštěvníků - v ContiLifeCycle závodu. V časovém horizontu pouhých 15 měsíců byl postaven první plně integrovaný závod na recyklaci pryže a protektorování v bývalých výrobních prostorách pro nákladní pneumatiky v Hannoveru-Stöckenu.

Závod je unikátní svou kombinací uzavřeného výrobního cyklu a využití synergických efektů z protektorování a recyklace pryže, čímž stanovuje nové standardy v oblasti udržitelnosti. Použitím nových patentovaných procesů se nám daří recyklovat pryž z použitých pneumatik, a to takovým způsobem, že se surovina vrací přímo do výrobního cyklu pro nové nebo protektorované pneumatiky.

V minulosti byly použité pneumatiky zpracovány na technicky podřadné produkty, jako jsou rohože nebo byly prostě spáleny. "Díky naší speciální metodě recyklace  je možné znovu používat pryž ke svému původnímu účelu, účinným způsobem.