Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

stage_CLC_TT

ContiLifeCycle™

ContiLifeCycle™

Naše pneumatiky žijí déle

ContiLifeCycle

Více životů pneumatik Continental.

Přehled faktů

Životní cyklus nákladních pneumatik Continental – ContiLifeCycle – začíná novou pneumatikou, pokračuje díky našim špičkovým řešením pro protektorování a správou koster ContiCasingManagement. 


ContiLifeCycle prodlužuje život vašich pneumatik, a tím snižuje vaše náklady.

Když koupíte protektorovanou pneumatiku, ulehčíte nejenom vašim nákladům, ale taky aktivně přispějete k ochraně životního prostředí. Opětovné použití kostry šetří energii i suroviny a zároveň také snižuje množství pneumatik v oběhu.

New_Continental_Tires

Nové pneumatiky Continental

Nové pneumatiky – Připraveny na víc než jen jeden život

Ne všechny vozovky jsou stejné a totéž platí i pro dopravní podmínky. Proto byl sortiment nákladních pneumatik Continental vyvinutý tak, aby vyhovoval jedinečným podmínkám vaší přepravní činnosti a přinesl optimální hospodárnost vašich vozidel.

Využití koster Continental dává základ pro mimořádnou ekonomičnost našich pneumatik. Díky využití moderních materiálů a běhounové směsi spolu s tvarem dezénu lze očekávat vynikající odolnost pro každý způsob aplikace. Odolnost, která se dlouhodobě vyplatí.

Využití kostry Continental představuje výhodnou investici, protože slouží jako surovina pro protektorování. Opětovným použitím kostry přispějete k ochraně životního prostředí a snížíte svoje náklady na pneumatiky.


Regrooving_CLC

Prořezávání

Prořezávání – Chytré řešení pro prodloužení životnosti

Profesionální prořezání pneumatik představuje praktický způsob, jak prodloužit životnost pneumatiky a zvýšit její hodnotu.

Opravdu, prořezání se vyplatí dvakrát: zaprvé, protože můžete pneumatiky jednoduše používat déle. Zadruhé, protože nižší hloubka dezénu snižuje valivý odpor a tím také spotřebu paliva.

Ovšem, úplně nejvíc představuje přínos pro životní prostředí. Pneumatika, kterou můžete používat déle, šetří cenné přírodní zdroje.


Casing_Management

ContiCasingManagement™

ContiCasingManagement™ – Neuvěřitelně cenná služba

Nákup nákladních pneumatik Continental se vám vyplatí velmi brzy. Nejenom pro výjimečnou kvalitu našich pneumatik a jejich dlouhou životnost. Ale také proto, že náš ContiCasingManagement pomáhá držet dohled nad vašimi náklady po celou dobu života pneumatiky.

ContiCasingManagement je založen na ověřených procesech nakládání s kostrami. Od vyzvednutí kostry, přes její přezkoumání a protektorování můžete vše sledovat online. Můžete jednoduše kontrolovat vaši zásobu použitých koster nebo se můžete kdykoliv rozhodnout, jak se svými použitými pneumatikami naložíte: můžete je prodat, nechat protektorovat nebo nám je jednoduše přenechat – cokoliv chcete, jakkoliv to chcete a kdykoliv to chcete. Vy i váš vozový park tak budete mít maximální flexibilitu a dokonalý přehled.


ContiCasingManagement™:

  • sběr koster
  • inspekce koster/zhodnocení
  • výkup koster
  • likvidace
  • ContiCasingDatabase (vč. online dat)

Retreading_CLC

Protektorování

ContiTread představuje prémiový běhoun Continental pro studené protektorování.

ContiTread se vyrábí za použití běhounových směsí a dezénů Continental. Vaše pneumatiky dostanou nový běhoun a delší životnost promítající se do vašich nižších nákladů.

Nejlepšího výsledku dosáhnete při použití koster Continental díky jejich výjimečné kvalitě a konstrukci. Avšak ContiTread lze úspěšně použít také na kostrách jiných výrobců.

S naším prémiovým protektorováním ContiRe dáte vaší ojeté nákladní pneumatice Continental nový život a dostanete z ní maximální ekonomický užitek.

ContiRe je vyráběna stejným způsobem jako naše nové pneumatiky – se stejným dezénem a směsí. Používáme výhradně kostry značky Continental, které jsou protektorovány od patky k patce. Při tom jsou také obnoveny bočnice a pneumatiky zůstávají nadále prořezávatelnými.

Standardizovaný systém jakosti s testováním odolnosti a bezpečnosti zajišťuje to, že protektorované pneumatiky ContiRe splňují normy nejvyšší jakosti. Díky těmto vlastnostem a výjimečnému kilometrovému výkonu jsou pneumatiky ContiRe nejlepší volbu mezi protektorovanými pneumatikami.

Existují dva způsoby protektorování pneumatik: protektorování studenou vulkanizací a teplou vulkanizací. Pouze pečlivě vybrané a řádně zkontrolované kostry mohou být použity k dalšímu protektorování. Výrobní proces protektoru je obdobný pro oba typy vulkanizací, a to až do okamžiku aplikace běhounu a procesu vulkanizace běhounu s kostrou.


Teplé protektorování

Proces teplého protektorování je velmi podobný výrobě nové pneumatiky. 

Materiál běhounu je odebírán přímo od vytlačovacího stroje a následně je pokládán na odrásanou kostru. Následně je kostra se surovým běhounem vložena do vulkanizační tvárnice s požadovaným dezénem. Dezén běhounu je vytvořen během vulkanizačního procesu obdobně jako u nové pneumatiky.

Teplé protektory ContiRe jsou protektorovány od patky k patce. Hlavní výhodou tohoto postupu je, že pláště jsou obnoveny včetně bočnice. Vlastnosti protektorů ContiRe jsou plně založeny na benefitech vývoje nových pneumatik.


Studené protektorování

Při použití metody studeného protektorování je již vylisovaný a předvulkanizovaný běhoun aplikován na připravenou kostru. Pás běhounu spolu s vrstvou vulkanizačních činidel je položen na odrásanou kostru. Pak je takto připravená pneumatika vložena do autoklávu. V autoklávu (vulkanizační komoře) dojde vlivem teploty a tlaku ke spojení jednotlivých částí.


ECE 109

Předpis EHK č. 109 je určen pro schvalování výroby protektorovaných pneumatik pro užitková vozidla a jejich přípojná vozidla. Tento předpis definuje přísná opatření kontroly kvality, které jsou povinné pro protektorovací závody od září 2006 s cílem zajistit vysokou kvalitu protektorovaných pneumatik.