Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental vydává přehled evropských předpisů o používání zimních pneumatik pro sezónu 2019/2020

18/09/2019
  • Přehled shromažďuje předpisy pro používání zimní výbavy u nákladních
  • Pneumatiky označené alpským symbolem získávají v několika zemích větší
  • Momentálně jsou veškeré pneumatiky pro řízenou nápravu Continental v rozměrech 17,5” a 19,5” pro evropský trh k dispozici také ve variantě s Alpským symbolem.

Společnost Continental, která vyvíjí a vyrábí špičkové pneumatiky, opět vydává pomůcku pro provozovatele vozových parků, která jim pomůže dodržet nejnovější evropské předpisy týkající se zimní výbavy nákladních vozidel a autobusů. Najdete ji na https://www.continental-pneumatiky.cz/nakladni/knowhow/evropske-predpisy. V sezóně 2019/2020 získávají pneumatiky označené alpským symbolem v několika zemích větší význam. S ohledem na změny legislativy společnost Continental dokončuje přizpůsobení svého výrobního programu novým předpisům. Nyní jsou veškeré pneumatiky pro nákladní vozy a autobusy pro řízenou i hnanou nápravu v rozměrech 17,5”, 19,5” a 22,5” k dispozici ve variantě s alpským symbolem.

M+S, alpský symbol nebo symbol sněhové vločky. Co vlastně označuje zimní pneumatiku?

Pokud chcete zajistit bezpečnost a optimální trakci vozidla na mokré nebo zledovatělé vozovce, společnost Continental doporučuje za náročných zimních podmínek vybavit nákladní automobily a autobusy zimními pneumatikami na řízené i hnané nápravě. Specializované portfolio zimních pneumatik Continental označené symbolem vločky na boku pneumatiky snadno překonává pneumatiky s označením M+S a také výrazně překračuje požadavky certifikace označení alpským symbolem. Alpským symbolem lze pneumatiky označit po úspěšně provedené standardní zkoušce definované v předpisu OSN č. 117 a po provedení srovnávací zkoušky brzdění a záběru pneumatik na zasněžené vozovce v zimním období. Pneumatiky označené zkratkou M+S (bláto a sníh) mají vzorek nebo konstrukci, které vykazují lepší provozní parametry při jízdě na sněhu než u standardních pneumatik. Označení M+S není výsledkem přesně stanoveného zkušebního postupu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289