Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental uvádí: nová regionální pneumatika pro vlečené nápravy s označením 3PMSF určená pro zimní podmínky

11/02/2020
Continental_Conti-Hybrid-HT3-WR


  • Tato pneumatika je součástí nové „strategie pneumatik pro vlečené nápravy“, která přichází s robustními pneumatikami, které odpovídají požadavkům zákazníků z Ev ropy, Středního východu i Afriky.
  • Pneumatika Conti Hybrid HT3 HL se vyznačuje vyšším indexem zatížení a je opatřena novým piktogramem na bočnici.

Technologická společnost a výrobce špičkových pneumatik Continental uvádí prostřednictvím nové pneumatiky Conti Hybrid HT3 WR (Winter Regional) na trh novou regionální pneumatiku. Ta je speciálně vyvinuta pro vlečené nápravy s ohledem na to, aby splnila požadavky v zimních podmínkách. Nová pneumatika Conti Hybrid HT3 WR je dostupná ve velikosti 385/65 R 22.5. Zaujme svou trakcí a robustností, příznivým vlivem na spotřebu paliva a vysokým kilometrovým výkonem jak v regionální, tak i v dálkové dopravě. Pneumatika je označena symbolem sněhové vločky v hoře (3PMSF neboli Alpský symbol). Pneumatiky s touto certifikací musí úspěšně projít standardní praktickou zkouškou definovanou v předpisu OSN č. 117 a musí prokázat vhodnost pro použití v zimním období provedením srovnávací zkoušky brzdění a trakce na zasněžené vozovce.

Strategie se zaměřuje na pneumatiky pro vlečené nápravy, které vyhovují specifickým

Pneumatika Conti Hybrid HT3 WR patří do řady nových pneumatik pro návěsy, které společnost Continental vyvinula jako rozšíření osvědčené řady pneumatik pro návěsy Conti Hybrid HT3 tak, aby splňovaly konkrétní požadavky různých trhů v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA).

Další pneumatiky, konkrétně modely Conti Hybrid HT3 SR (Severe Regional) pro země v jižní a západní Evropě a v Jižní Africe a Conti Hybrid HT3 ED (Extra Duty) pro Turecko a severní Afriku, budou uvedeny na trh v tomto roce.

Navíc je aktuálně na trh znovu uváděna pneumatika 385/65 R 22.5 HTR2 XL pod označením 385/65 R 22.5 Conti Hybrid HT3 HL (High Load). Bude na ní uveden nový piktogram s písmeny „HL“ a hmotnost s nápisem „High Load“. Přípona „HL“ nahrazuje předchozí označení „XL“ a znamená vyšší index zatížení (LI) 164, což představuje 5 tun na pneumatiku.

V souladu se systémem značení pneumatik platným v EU je pneumatika Conti Hybrid HT3 WR z hlediska spotřeby paliva zařazena do třídy „C“ a má dvě zvukové vlny, které definují hlučnost pneumatik.

Pneumatika Conti Hybrid HT3 HL byla z hlediska spotřeby paliva vyhodnocena jako pneumatika třídy „B“ a má jednu zvukovou vlnu. V přilnavosti na mokru obdržely obě pneumatiky hodnocení „B“.

„Chceme našim zákazníkům nabídnout vhodné pneumatiky, které vyhoví potřebám jejich konkrétního použití a povaze jejich úkolů,“ vysvětluje Benjamin Bartsch, produktový manažer a specialista na pneumatiky pro nákladní automobily společnosti Continental v obchodní oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika).

Pneumatiky

Index zatížení

Aplikace

Klíčové trhy

Conti Hybrid HT3

160

Regional use

Europe

Conti Hybrid HT3 HL

164

Regional use

Europe

Conti Hybrid HT3 SR

160

Heavy regional use

Southern and Western Europe, South Africa

Conti Hybrid HT3 ED

164

Regional use for overloads

North Africa, Russia, Turkey

Conti Hybrid HT3 WR

160

Regional use with 3PMSF symbol

Germany, Austria, Switzerland, Scandinavia


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289