Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Fleet Business 4.0 – Continental sjednocuje portfolio služeb pod Conti360° Solutions

04/04/2021
Continental_PP_Logo

Nové logo Conti 360 Solutions

  • Vše pohromadě: Conti360° Solutions zahrnuje smlouvy pro vozové parky, služby, digitální řešení i protektorování
  • Reorganizace spojuje různé oblasti podnikání a zvyšuje hodnotu
  • Správa pneumatik pomáhá uživatelům s nasazením digitalizace a dosažením udržitelnosti


Společnost Continental sloučila svůj sortiment služeb pro vozové parky pod jediné řešení s názvem Conti360° Solutions. Tato reorganizace umožňuje lépe využít digitalizaci a dosáhnout udržitelnosti, což jsou témata, která se budou v budoucnu těšit stále větší pozornosti. Společnost Continental tímto krokem reaguje na měnící se požadavky zákazníků. Ty jsou čím dál více ovlivňovány digitalizací, řízením na základě dat a tlakem na cenu. Sloučení služeb uvítají také provozovatelé nákladní dopravy, kteří díky němu budou moci dostát stále rostoucím nárokům na udržitelnost v logistickém sektoru. Celý tento proces je součástí našeho strategického programu Vision 2030, který společnost Continental představila v prosinci loňského roku. Program se soustředí na prediktivní údržbu, jež je klíčovou součástí Logistiky 4.0. Proto také společnost Continental stále intenzivněji využívá služby založené na datech.

Continental_PP_Ralf Benack

Ralf Benack, vedoucí oddělení fleet solutions EMEA, Continental 

Cíl: udržitelnost a digitalizace

Společnost Continental neustále systematicky postupuje kupředu a postupně se mění z výrobce pneumatik a poskytovatele služeb v poskytovatele integrovaných řešení. Řešení pro vozové parky budou v budoucnu nabízena jako kompletní balíček: Smlouvy Conti360° Solutions zahrnují digitální řešení jako například ContiConnect a ContiPressureCheck a také řešení ContiLifeCycle včetně produktů pro protektorování a správu kostry ContiRe a ContiTread. „V rámci smluv Conti360° Solutions se více soustředíme na koncepci ContiLifeCycle. Naším cílem je dosáhnout toho, aby provozovatelé vozových parků věnovali větší pozornost udržitelnosti,“ říká Ralf Benack, vedoucí divize řešení pro vozové parky pro region EMEA. „S řešením Conti360° Solutions se stáváme ideálním partnerem na cestě k dosažení udržitelnosti při provozování vozových parků.“ Na reorganizaci nabízených služeb upozorní zákazníky nové vizuální materiály a modernizované logo.

Stáváme se poskytovatelem integrovaných řešení

Přístup Conti360° vychází z více než 40 let zkušeností se správou vozových parků. Historie našeho celoevropského servisu pneumatik při poruše se začala psát v roce 1978. Díky našim bohatým zkušenostem je nyní Conti360° Solutions synonymem pro etablovaného a spolehlivého partnera specializujícího se na kompletní správu pneumatik. Zákazníci z více než 25 zemí se mohou spolehnout na bezpečné plánování nákladů a profesionální servis v rámci sítě čítající přes 7 000 servisních partnerů.

„Mezi naše zákazníky patří mnoho předních mezinárodních provozovatelů vozových parků, kteří již řadu let vkládají svou důvěru do řešení společnosti Continental pro vozové parky – a dodnes se jim to vyplácí,“ dodává Benack. Současná reorganizace zákazníkům přinese produkty a služby v ještě ucelenějším balíčku. „Využíváme synergie plynoucí z naší úzké spolupráce s kolegy z automobilového sektoru a na základě získaných poznatků neustále doplňujeme naše portfolio.“ Díky tomu nyní společnost Continental nabízí profesionální řešení pro sektor nákladní dopravy, které umožňuje spravovat vozové parky efektivně a s důrazem na udržitelnost – využíváním palivově úsporných pneumatik, protektorů šetřících zdroje a digitálního monitorování pneumatik.

Continental_PP_Fleets_1

Conti360° Solutions: Společnost Continental spojila své portfolio služeb pro obchod s vozovými parky.

Mise 2050: 100 % materiálů z udržitelných zdrojů

Společnost Continental pod označením Conti360° Solutions mnoha svým zákazníkům provozujícím vozové parky nabízí smlouvy podle kilometrů a široký sortiment servisu pneumatik. A pak jsou zde také inteligentní pneumatiky této značky, které pomocí senzorů a softwaru nepřetržitě monitorují svůj stav. Během spolupráce s vybranými provozovateli vozových parků společnost Continental již demonstrovala přidanou hodnotu, kterou nabízí propojení pneumatik, senzorů, telemetrických dat, algoritmů a cloudu. „Výsledkem jsou chytrá digitální řešení, která se starají o to, aby údržba a výměna pneumatik proběhla přesně ve chvíli, kdy je to nezbytné,“ vysvětluje Benack. „To zákazníkům přináší řadu výhod od výrazně vyšší bezpečnosti a produktivity vozových parků až po znatelné snížení nákladů.“

Společnost Continental v rámci svého programu systematicky investuje do výzkumu a vývoje nových technologií, alternativních materiálů a výrobních procesů šetrných k životnímu prostředí. „Naším cílem je nabídnout zákazníkům ‚pneumatiku budoucnosti‘ vyznačující se větší energetickou účinností a šetrností k životnímu prostředí – od výroby přes použití až po protektorování,“ doplňuje Benack. „Hledáme způsoby, jak se do roku 2050 dopracovat ke 100% využívání materiálů z udržitelných zdrojů.“

Continental_PP_Fleets_2

Conti360° Solutions: spolehlivý partner pro kompletní správu pneumatik.

Vzhůru k řešením na základě služeb

Společnost Continental je nejen dodavatelem prémiových pneumatik, ale také profesionálním partnerem zejména pro zákazníky provozující vozové parky. Ve spolupráci s nimi vyvíjí důležitá řešení, která pomáhají překonat budoucí výzvy. Jako jeden z největších dodavatelů elektroniky, senzorů a softwaru v sektoru mobility se společnost Continental chce do roku 2030 stát lídrem na trhu digitálních řešení založených na službách. Začlenění řešení pro digitální monitorování pneumatik do smluv Conti360° Solutions tak představuje další logický krok, jak usnadnit zákazníkům ze sektoru nákladní dopravy přechod na vyšší úroveň digitalizace. 

„Prostřednictvím průběžného vývoje našich senzorů a souvisejících technologií, rozšiřování portfolia elektronických a softwarových produktů a neustálého zlepšování digitálních služeb budujeme pevné základy pro naše servisní portfolio budoucnosti Conti360° Solutions,“ uzavírá Benack.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289