Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Fleet Business 4.0: Servisní smlouva s protektorovanými pneumatikami ContiRe přesvědčuje udržitelností a nízkými náklady

29/09/2021
Continental_PP_HaGe_ Logistik_Flotte

Pro správu pneumatik zvolila společnost HaGe Logistik GmbH servisní smlouvu Conti360° s protektorovanými pneumatikami.

Zdroj: HaGe Logistik GmbH

  • Přepravní společnost HaGe Logistik svěřuje správu pneumatik společnosti Continental
  • Protektorované pneumatiky pomáhají šetřit zdroje a snižovat náklady
  • Společnost Continental sdružuje své portfolio služeb v oblasti servisu pneumatik za účelem zajištění vysoce udržitelné správy vozových parků


V přístavu, na polích, na železnici a silnici, na prašných cestách a vysokorychlostních dálnicích – pro 200 vozidel provozovaných logistickou a přepravní společností HaGe-Logistik GmbH se sídlem v severoněmeckém Kielu není žádná trasa příliš náročná. „S naším vysoce univerzálním vozovým parkem jsme schopni nabídnout našim zákazníkům v Německu i mimo něj široké spektrum přepravních služeb,“ uvádí manažer vozového parku Malte Johannsen. „Přepravujeme volně ložené zemědělské zboží, jako je obilí a cukrová řepa, a další produkty.“ Pokud jde o správu pneumatik, společnost důvěřuje servisní smlouvě Conti360° s protektorovanými pneumatikami. „Pneumatiky na našich vozidlech musí každý den snést hodně hrubého zacházení. Profesionální všestranný servis pneumatik má tedy cenu zlata,“ říká Johannsen. „Se smlouvou Conti360° účinně minimalizujeme naše celkové náklady na vozový park tím, že šetříme palivo, vyhýbáme se poškození pneumatik a můžeme naše zákazníky zásobovat podle plánu.“ Johannsen v komentáři k tomu, jak dobře protektorování odpovídá filozofii společnosti, říká: „Neustále spolupracujeme s odvětvími citlivými na životní prostředí a klima, proto udržitelnosti přikládáme velký význam.“

Continental_PP_HaGe_Logistik_Einsatz

Aby bylo zajištěno, že pneumatiky společnosti HaGe Logistik mohou spolehlivě a bezpečně provádět celou řadu přepravních aplikací, spoléhá se společnost na profesionální všestranný servis pneumatik společnosti Continental.

Zdroj: HaGe Logistik GmbH

Fleet business 4.0: rostoucí poptávka po protektorovaných pneumatikách

Společnost HaGe Logistik klade na udržitelnost velký důraz. „Vysoká celková poptávka po protektorovaných pneumatikách zdůrazňuje skutečnost, že pro naše zákazníky jsou a zůstanou klíčovými body zájmu zachování zdrojů a služeb,“ říká Ralf Benack, vedoucí divize řešení pro vozové parky pro region EMEA ve společnosti Continental. Aby se společnost ještě více zaměřila na témata budoucnosti, jako je digitalizace a udržitelnost, spojila své portfolio služeb v oblasti servisu pneumatik pro vozové parky a zastřešila ho řešeními Conti360° Solutions. Rozsah služeb je zaměřen na udržitelnost, regionálnost a kvalitu a zahrnuje koncept protektorování ContiLifeCycle, řešení Conti360° Fleet Solutions a digitální řešení pro správu pneumatik – každé z nich se jasně zaměřuje na služby zákazníkům a udržitelnost.

Continental_PP_ContiLifeCycle

Aby bylo zajištěno, že pneumatiky společnosti HaGe Logistik mohou spolehlivě a bezpečně provádět celou řadu přepravních aplikací, spoléhá se společnost na profesionální všestranný servis pneumatik společnosti Continental.

ContiLifeCycle: zaměření na udržitelnost a efektivitu nákladů

Závod ContiLifeCycle v Hannoveru-Stöckenu vykázal v roce 2020 rekordní čísla objednávek. Tato továrna na pneumatiky, která je v globálním měřítku unikátní, zaujímá roli průkopníka, protože nabízí služby protektorování za tepla a za studena pro nákladní a autobusové pneumatiky a také průmyslové zařízení na recyklaci pryže. Opětovné použití vybraných koster umožňuje snížit spotřebu energie a surovin ve výrobním procesu. Kromě toho je počet pneumatik po skončení životnosti určených k likvidaci nižší, stejně jako emise CO2. Výsledkem je, že tento proces nejen přispívá k ochraně životního prostředí, ale také pomáhá zákazníkům snížit náklady na jejich vozový park. Společnost Continental zavedla svůj koncept protektorování po celém světě – v Evropě, regionu EMEA, Severní a Jižní Americe i v Asii a Tichomoří.

Continental_PP_Ralf Benack

Ralf Benack, vedoucí divize řešení pro vozové parky pro region EMEA ve společnosti Continental.

Pokračující rozšiřování portfolia umožňuje zákazníkům snížit provozní náklady.

 V Evropě existuje více než 6500 servisních partnerů, kteří správcům vozových parků nabízejí komplexní správu pneumatik. To zahrnuje protektorování, prodej nových pneumatik a komplexní balíček služeb Conti360° Fleet Solutions. Společnost Continental neustále rozšiřuje svou nabídku služeb a podporuje touhu svých zákazníků po větší udržitelnosti a ochraně zdrojů tím, že do své řady protektorovaných pneumatik trvale přidává další a další modely.

ContiRe Hybrid HT3 LI164 – nyní s nosností pěti tun a indexem zatížení 164 – umožňuje zákazníkům snížit provozní náklady. Nová hodnota zatížení na osu 10 tun umožňuje využívat maximální kapacitu návěsu s jednou nebo dvěma jednoduchými nápravami. Dalšími novými přírůstky této řady jsou ContiRe HDW2 Coach Bus pro dálkovou osobní přepravu, ContiRe Coach Regio HD3 a ContiRe Crosstrac Line 315/80 R22,5 a 385/65 R22,5. Portfolio ContiTread završuje ContiTread Scan HD3 se zimním běhounem pro 17,5" a 19,5" ráfky a ContiTread Hybrid LD3 s novými běhouny pro 17,5" a 19,5" ráfky.

Reorganizace portfolia služeb v oblasti servisu pneumatik: zaměření na udržitelnost a digitalizaci

Společnost Continental neustále kráčí kupředu a postupně se mění z poskytovatele pneumatik a služeb v dodavatele integrovaných řešení. Řešení pro vozové parky budou v budoucnu přicházet ve formě celkového balíčku: Smlouvy Conti360° Solutions zahrnují digitální řešení, jako je ContiConnect, stejně jako ContiLifeCycle se svými produkty pro protektorování ContiRe a ContiTread, a také správu koster. „Tím, že věnujeme větší pozornost konceptu ContiLifeCycle v našich smlouvách Conti360° Solutions, cílíme na větší udržitelnost v rámci naší správy vozových parků,“ říká Ralf Benack. „Zásluhou Conti360° Solutions jsme preferovaným partnerem pro udržitelnou správu vozového parku.“ Díky novému vzhledu a novému logu bude reorganizace pro zákazníky společnosti Continental jasně viditelná.

Společnost tímto krokem reaguje na měnící se požadavky zákazníků na trhu. Ty jsou čím dál více ovlivňovány pokračující digitalizací, řízením na základě dat a tlakem na cenu. Kromě toho může odvětví nákladní dopravy díky tomuto strategickému sdružování služeb v segmentu pneumatik úspěšně reagovat na rostoucí potřebu větší udržitelnosti v oblasti logistiky. Celý tento proces je součástí strategického programu společnosti Continental „Vision 2030“, který byl spuštěn v prosinci roku 2020. Zásluhou rostoucího počtu datově řízených služeb se společnost zaměřuje přímo na oblast prediktivní údržby – klíčový prvek Logistiky 4.0.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289