Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Zelená pro Generaci 5: Nová řada hybridních pneumatik Continental pro regionální dopravu se rozjíždí

13/09/2022
PP-Continental-Gen5-hs5-hd5

Pneumatiky Conti Hybrid HS5 pro řízenou nápravu a Conti Hybrid HD5 pro hnací nápravu jsou základem páté generace.

  • Uvedení nové generace prémiových pneumatik: Conti Hybrid HS5 a Conti Hybrid HD5 pro řízenou a hnací nápravu
  • Vysoký kilometrový výkon, odolnost a robustnost při smíšeném regionálním použití
  • Optimalizovaná konstrukce běhounu a nové směsi pryže

Odvětví dopravy a logistiky zažívá nebývalý rozmach. Změny v chování spotřebitelů a rychlý růst online nakupování vedly k tomu, že se odvětví dopravy stalo největším odvětvím obchodu se zbožím v Evropě. Stabilní dodavatelské řetězce jsou životně důležitější než kdy dříve. Především regionální doprava nabývá stále většího významu a zejména vozidla zapojená do regionální přepravy zboží musí prokázat schopnost absorbovat značné karenční doby. Časté brzdění a opětovné rozjíždění, manévry ve stísněných podmínkách a různé stavy nákladu na měnícím se povrchu vozovky jsou každodenní výzvou pro všechny součásti vozidla. A pneumatiky jako přímý kontaktní bod mezi vozidlem a vozovkou hrají zásadní roli. Společnost Continental vyvinula novou řadu pneumatik Conti Hybrid 5. generace, aby se vyrovnala s výzvou každodenního plnění této náročné role na regionálních trasách, které zahrnují i úseky dálnic/dálnic.

PP-Continental-Gen5-Kaiser

Hinnerk Kaiser, vedoucí produktového vývoje pneumatik pro autobusy a nákladní automobily ve společnosti Continental.

Partner, na kterého se můžete spolehnout po celou dobu životnosti

Pneumatiky Conti Hybrid HS5 pro řízenou nápravu a Conti Hybrid HD5 pro hnací nápravu ve formátu 22,5 palce jsou určeny pro kombinované použití na regionálních silnicích a dálnicích. Pneumatiky splňují různorodé požadavky těžkého vozového parku, tj. časté zrychlování, brzdění, manévrování a zatáčení na různých površích vozovek. Nové prémiové pneumatiky se vyrovnávají s nesčetnými výzvami díky řadě špičkových vývojových řešení; inovativní běhouny, pryžové směsi a nejmodernější konstrukce plášťů poskytují vynikající výkon díky vynikajícímu kilometrovému výkonu, odolnosti a trakci v kombinaci s optimalizovaným valivým odporem. Díky tomu je nová pneumatika Conti Hybrid spolehlivým partnerem po celou dobu své životnosti. Nová řada pneumatik Conti Hybrid 5. generace vyniká kilometrovým proběhem až o 20 % vyšším než u předchozí generace - v závislosti na příslušném rozměru pneumatiky.

Tato nová řada pneumatik nabízí provozovatelům vozových parků výjimečný celkový výkon po celou dobu životnosti pneumatik, protože byly vyvinuty speciálně pro potřeby regionální dopravy. "Díky vysokému kilometrovému proběhu, který pneumatiky nabízejí, a prémiovému řešení protektorování pomáhá dlouhá životnost pneumatik dosáhnout vysoké úrovně efektivity vozového parku, a tím zajistit jeho udržitelné řízení," říká Hinnerk Kaiser, vedoucí produktového vývoje pneumatik pro autobusy a nákladní automobily společnosti Continental.

Vzorec pro splnění různých požadavků zákazníků

Pryžové směsi používané v řadě pneumatik Conti Hybrid Generation 5 byly dále vyvinuty speciálně pro splnění náročných požadavků regionální dopravy. Běhouny s dvouvrstvou konstrukcí (cap base) a inovativními směsmi umožňují vysoký kilometrový výkon a značnou robustnost a zároveň optimalizují valivý odpor při použití v regionální dopravě. To má rovněž pozitivní dopad na spotřebu paliva a emise CO2. Jak Conti Hybrid HS5 pro řízenou nápravu, tak Conti Hybrid HD5 pro hnací nápravu nabízejí prvotřídní výkon za všech povětrnostních podmínek a dokonce i se zbytkovou hloubkou dezénu ke konci životnosti pneumatiky. Zásluhu na tom má robustní běhoun s novými 3D maticovými lamelami v celé šířce.

0° plášť pásu pro optimální rozložení tlaku

Pásový plášť 0° u pneumatiky Conti Hybrid HS5 formátu 315/70 R22,5 přináší na řízenou nápravu dodatečnou stabilitu, rovnoměrné opotřebení a optimální protektorovatelnost. Přes radiální plášť vede ve směru jízdy dlouhý ocelový pásový kord. Tato konstrukce optimalizuje rozložení tlaku v kontaktní ploše, zejména při proměnlivém zatížení. A také snižuje namáhání okrajů pásu, což zvyšuje životnost pneumatiky a její protektorovatelnost. 

PP-Continental-Gen5-hs5

Dodatečná stabilita, rovnoměrný vzorek opotřebení a optimální protektorovatelnost: Conti Hybrid HS5 pro řízenou nápravu.

PP-Continental-Gen5-hd5

Účinná ochrana proti poškození kameny: Conti Hybrid HD5 pro hnací nápravu. 


Vylepšená struktura běhounu

Nově vyvinutá struktura běhounu pneumatiky Conti Hybrid HD5 velmi účinně chrání běhoun a plášť před poškozením hnací nápravy kameny. Středové drážky se zvětšujícími se dutinami v druhé polovině životnosti pneumatiky a speciální vyhazovače kamenů zabraňují usazování kamenů v pneumatice.

Nové pneumatiky Conti Hybrid budou k dispozici v mnoha rozměrech, počínaje následujícími variantami:

Conti Hybrid HS5 315/70 R 22.5

Conti Hybrid HS5 385/55 R 22.5

Conti Hybrid HD5 315/70 R 22.5

Všechny pneumatiky jsou z výroby k dispozici také jako inteligentní pneumatiky a lze je připojit k digitálním řešením, jako je digitální systém správy pneumatik ContiConnect s předinstalovaným snímačem pneumatik.

Více informací o nové generaci pneumatik naleznete na www.gen5tires.com.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289