Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

Trvale udržitelné: Continental vybavil elektricky poháněný nákladní automobil pneumatikami třetí generace a systémem ContiPressureCheck ™

11/08/2015
  • V rámci pilotního projektu BMW a logistické společnosti SCHERM byl do provozu v Mnichově uveden čtyřicetitunový elektricky poháněný nákladní automobil
  • Continental vybavil tento nákladní automobil pneumatikami s optimalizovaným valivým odporem a dlouhou životností z řad Conti EcoPlus a Conti Hybrid
  • Díky integrovanému systému kontroly tlaku pneumatik ContiPressureCheckTM je využívání pneumatik vysoce efektivní a úsporné  


Hannover, 11. srpna 2015. Continental podporuje pilotní projekt společnosti BMW Group a jejího logistického partnera SCHERM Group, kteří uvádí na trh nákladní automobily šetrné k životnímu prostředí. V rámci tohoto projektu vybavil německý výrobce prémiových pneumatik elektricky poháněný nákladní automobil Terberg YT202-EV inovativními pneumatikami třetí generace a integrovaným systémem kontroly tlaku pneumatik ContiPressureCheck™. Řízená náprava elektricky poháněného nákladního automobilu je vybavena pneumatikami Conti EcoPlus HS3 v rozměru 355/50 R 22.5 s optimalizovaným valivým odporem. Ideálním doplňkem je pneumatika Conti EcoPlus HD3 v rozměru 295/55 R 22.5 pro hnané nápravy. Návěsy elektricky poháněných nákladních automobilů využívají pneumatiky Conti Hybrid HT3 v rozměru 445/45 R 19.5 s optimalizovaným valivým odporem a dlouhou životností.  

Elektricky poháněný nákladní automobil převáží od začátku července několikrát denně automobilové díly, například tlumiče, odpružení a součásti řízení, mezi logistickou společností SCHERM a závodem BMW v Mnichově. Nákladní automobil šetrný k životnímu prostředí je velmi tichý, protože využívá pouze elektrický pohon. Tento nákladní automobil pro silniční provoz, který ukáže cestu dalším elektricky poháněným vozidlům v oblasti přepravy zboží, byl v červenci oficiálně představen paní Ilse Aignerovou, ministryní vlády státu Bavorsko.

 

Čtyřicetitunový elektricky poháněný nákladní automobil s pneumatikami Conti EcoPlus HS3 a Conti EcoPlus HD3 využívá produkty Continental s optimalizovaným valivým odporem. Speciálně navržený dezén obou pneumatik značně snižuje valivý odpor a tím i spotřebu  paliva.

 

Pneumatiky Conti Hybrid HT3 R 19.5 použité u návěsu elektricky poháněného nákladního automobilu byly speciálně vyvinuty pro regionální silnice i dálnice. Díky dlouhé životnosti se hodí pro časté zastavování a rozjíždění běžné v městském provozu i pro zatáčení v obytných oblastech. Pneumatiky s optimalizovaným valivým odporem také získaly EU štítek s hodnotou „B“ v kategorii spotřeby paliva.

K efektivnímu využití elektrikou poháněného nákladního automobilu značnou měrou přispívá také správný tlak v pneumatikách. Systém kontroly tlaku pneumatik ContiPressureCheck™ kontroluje tlak v pneumatikách tohoto nákladního automobilu v reálném čase a předává aktuální data o tlaku a teplotě všech pneumatik do kabiny. Kvalitu kostry pneumatiky negativně ovlivňuje nedostatečný tlak v pneumatikách. Pokud je  zachováván správný tlak, lze pneumatiku po opotřebení dezénu bez problémů protektorovat.
Prevencí poškození pneumatik a udržením hodnoty koster zlepšeuje systém ContiPressureCheck™ uhlíkovou stopu přepravních společností a přispívá k lepšímu životnímu prostředí.

Společnost SCHERM Group přepravuje zboží a poskytuje služby po celém světě. Působí v oblasti logistiky, dopravy a logistických nemovitostí. Společnost poskytuje služby v rámci celého hodnotového řetězce, zaměstnává 2000 pracovníků na 14 místech a podle potřeby také další pracovníky pro zhruba 500 vlastních nákladních automobilů. Jedním z nejdůležitějších hodnot v této společnosti je udržitelnost.

Kontakt
Press Contact Alena Bauer
Alena Bauer

Press and PR Manager

Truck Tires EMEA

Continental

Büttnerstraße 25, 30165 Hanover, Germany

+49 511 938-26199