Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

New content item

Připravte svůj vozový park na budoucnost.

Švédsko: Broederna Oehmans AB

Pro Matse a Håkana Oehmanovy, ředitele švédské společnosti Broederna Oehmans, tvoří základ jejich podnikání přesun zeminy. Společnost, která vznikla v roce 1981, provozuje flotilu 100 vozidel. Jejich vlastní testy prokázaly, že systém ContiPressuerCheck™ funguje spolehlivě i v těch nejnáročnějších podmínkách.


Čím se společnost Broederna Oehmans AB zabývá?

Jsme dodavatelem kompletních služeb s mnohaletými zkušenostmi jak v oblasti zemních prací, tak ve stavebnictví. Působíme v celém Švédsku. 

 

Proč jste zvolili systém ContiPressureCheck?

Nebylo to tak, že bychom aktivně hledali řešení, jež by dokázalo monitorovat tlak pneumatik. Ale když nám prodejce společnosti Continental předvedl koncept, jehož součástí byly prémiové pneumatiky a systém ContiPressureCheck™, kde vidíte aktuální tlak v pneumatice a její teplotu, měli jsme hned pocit, že by bylo zajímavé to vyzkoušet. Chceme zůstat na špici, takže nás samozřejmě vždy zajímá všechno, co nám pomůže snížit spotřebu paliva a dosáhnout vyšší provozuschopnosti a bezpečného provozu našich vozidel.

Bylo u tohoto systému něco, z čeho jste na začátku měli obavy?

Fungujeme v prostředí, kde pneumatiky na našich vozidlech dostávají každý den pořádně zabrat. Takže nás samozřejmě zajímalo, jak spolehlivý tento systém bude – bude schopen fungovat řádně i v těchto podmínkách a můžeme se vůbec spolehnout na to, co nám ukazuje? 

 

Právě proto jsme zavedli zkušební období, kdy jsme pomocí standardních měřicích nástrojů kontrolovali hodnoty tlaku vzduchu a teplotu, které nám systém uvedl. Tak jsme dospěli k závěru, že tento systém poskytuje skutečně přesná data – a také bezchybně funguje, a to i v tak náročném prostředí, v jakém působíme. Opravdu máme pocit, že se na tento systém můžeme spolehnout!


A teď, když tento systém používáte, co se vám na něm líbí nejvíce?

Nainstalovat a nakonfigurovat systém bylo velmi snadné. Líbí se mi, že systém měří jak tlak, tak i teplotu. Mnoho systémů TPMS totiž měří pouze samotný tlak – ale dlouhodobě příliš vysoká teplota může pneumatiky také poškodit.

 

Jak vám systém ContiPressureCheck™ pomáhá v každodenní práci?

Dříve jsme tlak kontrolovali manuálně, takže jsme museli demontovat ventilky – v tom případě hrozilo, že začne unikat vzduch. V dlouhodobém horizontu jsme se pak vystavovali hrozbě defektů. Každý ví, že zkontrolovat tlak vzduchu v pneumatice trvá – a my teď ten čas můžeme využít na nějakou jinou práci.

 

Také se zvýšila provozuschopnost našich vozidel. Nyní dostaneme upozornění, pokud je s pneumatikou něco špatně. Můžeme tak pracovat proaktivněji a všechno vyřešit dříve, než by bylo nutné vozidlo kvůli poškozeným pneumatikám stáhnout z provozu. Pravda je taková, že už se nám podařilo zachránit minimálně dvě pneumatiky, o které bychom jinak přišli – museli bychom je vyměnit. A celý systém také samozřejmě šetří peníze a čas! 

Doporučili byste systém ContiPressureCheck?

Rozhodně. Jde o skutečně spolehlivý systém, jenž znamená úspory a usnadňuje nám život. Dokonce bych řekl, že nevyužívat tento systém by bylo mrhání penězi.

 

Co byste řekl o vaší spolupráci se společností Continental?

Se společností Continental a naším prodejcem, jenž se o nás stará a pravidelně nás navštěvuje kvůli měření pneumatik a dalším věcem, máme skutečně skvělý vztah. Také se na něj můžeme obrátit s otázkami týkajícími se pneumatik či systémů.