Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

New content item

Připravte svůj vozový park na budoucnost.

Slovinsko: BZ Transport

Serbia-Slovenia_MG_5971_web

Společnost BZ Transport vznikla v roce 2010 ve Slovinsku. Zabývá se přepravou nových a ojetých automobilů z Evropy. Její ředitel Slobodan Okosanović nám řekl, jak to u nich ve firmě funguje. Také nám pověděl o své zkušenosti s digitálními řešeními od společnosti Continental. Klíčem k úspěchu jsou pro něj lidé, s nimiž pracují – a jak zaměstnanci, tak obchodní partneři firmy jsou zatím se systémem Continental spokojeni.


Proč jste měli zájem o řešení pro monitorování tlaku v pneumatikách?

Abychom získali lepší a snazší kontrolu a především pak z bezpečnostních důvodů. Výhodami tohoto systému jsou nižší náklady a vyšší bezpečnost. Ale o tomto systému jsme nepochybovali od samotného začátku. Pokud bych o něm měl pochyby, ani bych ho nenamontoval.


A teď, když ContiPressureCheck™ používáte, co se vám na něm líbí? Jaké hlavní výhody vám přináší?

Vždy máme neustále k dispozici přesné informace. Dokonce můžeme zobrazit i historii. Největším přínosem celého systému je bezpečnost. Pokud se s pneumatikou něco stane, je snazší poznat, zda je to způsobeno nesprávným tlakem nebo přehřátím. Také je jednodušší stanovit, proč k problémům došlo.


Jak vám systém ContiPressureCheck/ContiConnectpomohl zlepšit vaše podnikání?

Kontrolu pneumatik jsme museli provádět každé dva měsíce. Teď tahle část úplně odpadá. Došlo ke snížení nákladů na kontrolu, ale přitom je kontrola pneumatik mnohem intenzivnější.

Serbia-Slovenia_MFP_1030_be

Rozdíl vnímáme, protože máme neustálý přehled o správném tlaku pneumatik, což rovněž vede k nižší spotřebě paliva. Rozhodně se zvyšuje životnost pneumatiky a její kostry, neboť v pneumatice je vždy správný tlak. A to je to hlavní. Kromě toho je také důležité to, že si vždy můžete být jisti, že ten, kdo pneumatiku montoval, ji také nahustil na správný tlak.


Doporučili byste systém ContiPressureCheck?

Ano. Obzvláště kvůli bezpečnosti a přesnosti jeho dat.


Jak byste ohodnotili vaši zkušenost se zaměstnanci společnosti Continental?

Spolupráce je dobrá. Také jsme mimořádně spokojeni s tím, jak nám společnost Continental radí.


Jakým způsobem přináší společnost Continental obecně hodnotu vašemu podnikání nebo přispívá k jeho úspěchu – například prostřednictvím pneumatik, protektorování, služeb?

Přináší ji kvalitou svých pneumatik, dobrou organizací logistiky a bleskurychlou dodávkou pneumatik. K dispozici je také protektorování, ke kterému máme v plánu v budoucnosti přikročit.


Máte ještě nějaké další postřehy?

Rád bych pochválil práci a snahu celého týmu společnosti Continental.