Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

New content item

Připravte svůj vozový park na budoucnost.

Maďarsko: Tüke Busz

hungary_tukebusz_tavi_tamas_04_web

Tüke Busz Zrt. se jakožto společnost s 200 autobusy a 500 zaměstnanci stará o to, že městská hromadná doprava v Pécsi jezdí na čas – a bezpečně. Provozní ředitel Tavi Tamás nám řekl, že jejich autobusy ročně najezdí 8,5 milionu kilometrů, což znamená, že potřeba mít spolehlivé a bezpečné pneumatiky je obrovská.


Čím se zabýváte? Čím se především zabýváte, na co se specializujete?

Jediným cílem naší společnosti je zajistit plynulost městské hromadné dopravy ve městě Pécs dle jízdního řádu stanoveného městem. Ze všech měst v celém Maďarsku máme druhou největší flotilu autobusů – víc jich má jen Budapešť. Pécs je přitom jediným velkým městem, kde veřejnou dopravu zajišťují pouze a jenom autobusy.


Jak byste popsali klíč k úspěchu ve vašem oboru?

Město Pécs má zhruba 145 tisíc obyvatel a třetina z nich (přibližně 35 procent) využívá veřejnou dopravu. To je na maďarské poměry výjimečné číslo. Chceme poskytovat vysoce kvalitní služby obyvatelům města, a proto neustále investujeme do vývoje. Průměrné stáří naší flotily nedosahuje ani deseti let, což je opět skvělé číslo, vezmeme-li v potaz obecný průměr v celém Maďarsku.


Proč jste měli zájem o řešení pro monitorování tlaku v pneumatikách? Jaké výhody jste spatřovali? Měli jste na začátku nějaké pochybnosti?

Dříve jsem působil jako regionální vedoucí ve velké maďarské společnosti zabývající se distribucí pneumatik a s problémy flotil souvisejícími s pneumatikami jsem se setkával denně. Stejně jako dnes jsem už tehdy viděl, že neustálá potřeba kontrolovat tlak v pneumatikách a udržovat ho na správné úrovni představuje významný problém. Tlak v pneumatikách má dopad na velké množství aspektů: například na kilometrový výkon, životnost, spotřebu paliva u vozidla… a to má samozřejmě zase velký dopad na provozní náklady. Na začátku jsme přirozeně měli určité obavy, a proto jsme kromě systému od společnosti Continental otestovali ještě další dva. Test probíhal souběžně u různých pneumatik a po roce a půl se systém ContiPressureCheck osvědčil jako uživatelsky nejpřívětivější.

A teď, když ContiPressureCheck™ používáte, co se vám na něm líbí? Jaké hlavní výhody vám přináší?

Výrazně se zvýšil kilometrový výkon našich pneumatik, navíc zaznamenáváme pozitivní tendenci i v oblasti spotřeby paliva. U autobusů vybavených tímto systémem nebylo zapotřebí přikročit k odtahu, neboť řidiči si včas všimli, že s pneumatikou není něco v pořádku nebo že u ní došlo k poklesu tlaku. Tímto řešením takříkajíc zabíjíme dvě mouchy jednou ranou: šetříme náklady spojené s odtahem a také s výměnou samotné pneumatiky.


Jak vám systém ContiPressureCheck™ pomohl zlepšit vaše podnikání?

V naší firmě jsme zavedli pobídkový program, který oceňuje řidiče, jež jsou schopni snižovat spotřebu paliva. Systém společnosti Continental to báječným způsobem podporuje, neboť pokud vozidlo jezdí na správně nahuštěných pneumatikách, lze ušetřit značné množství paliva. I údržba flotily je snazší. Naši zaměstnanci, kteří tento systém používají, se totiž mohou lépe starat o vozy, jež jim byly svěřeny. Naše pneumatiky mají vyšší životnost, což znamená, že náklady jsou v průběhu jejich životnosti nižší. Tím, že používáme systém ContiPressureCheck, jsme schopni ušetřit značné částky.


Jakou máte zpětnou vazbu od vašich kolegů/zaměstnanců (např. manažer flotily, vedoucí dílny, řidič), kteří se systémem ContiPressureCheck™ pracují (např. ohledně postupu montáže, řízení, údržby)?
Vybavení jsme nainstalovali po relativně snadné montáži, neměli jsme s tím žádný problém. ContiPressureCheck bez jakýchkoli potíží komunikuje s našimi stávajícími palubními počítači. Společnost Continental nám pomohla zřídit systém, který umožňuje také monitorování stavu pneumatik na našich autobusech na dálku. Je to systém, který se používá skutečně snadno, zároveň nám však poskytuje velké množství dat, takže za poslední rok a půl nebyla potřeba žádná údržba.

hungary_tukebusz_tavi_tamas_09_web

Doporučili byste systém ContiPressureCheck™? Proč ano, proč ne?

Používat systém ContiPressureCheck bych rozhodně doporučil i ostatním, neboť to, co do tohoto systému vložíte, se vám rychle zase vrátí.


Jak byste ohodnotili vaši zkušenost se zaměstnanci společnosti Continental?Společnost Continental poskytovala a stále poskytuje skutečně pozoruhodnou poprodejní podporu, která trvá až dodnes. Neustále spolu komunikujeme. Zajímá je i náš názor, co je třeba zlepšit a jak. Právě tato komunikace významnou měrou přispěla ke skutečnosti, že co se týče budoucího použití tohoto systému, myslíme to s ním vážně.


Jakým způsobem přináší společnost Continental obecně hodnotu vašemu podnikání nebo přispívá k jeho úspěchu – například prostřednictvím pneumatik, protektorování, služeb?

Chceme cestující přepravovat bezpečně, a proto používáme prémiové pneumatiky. Většina našich autobusů je proto osazena pneumatikami Continental. Pro našeho majitele a management společnosti je také důležité, že pneumatiky využíváme hospodárně, a to jak z hlediska spotřeby paliva, tak i kilometrového výkonu.