Produkty pro nákladní vozidla a autobusy

New content item

Připravte svůj vozový park na budoucnost.

Německo: Zerhusen Kartonagen

Germany: Zerhusen Kartonagen

Společnost Zerhusen Kartonagen GmbH se sídlem v německém městě Damme se při správě svých pneumatik spoléhá na inteligentní řešení od společnosti Continental již od roku 2014. Začala systémem pro monitorování tlaku pneumatik ContiPressureCheck a v roce 2016 také přikročila k inteligentnímu monitorování pneumatik, čímž se stala jedním z prvních zákazníků, kteří používali systém ContiConnect.


Díky systému ContiConnect může ředitel společnosti, pan Roland Zerhusen, mít neustálý přehled o každé pneumatice ve své flotile.

 

Toto řešení se skládá ze tří komponent: snímačů, jež měří tlak pneumatik a jejich vnitřní teplotu, stacionárního přijímače dat známého jako stanice Yard Reader Station a webového portálu. Data ze snímače se přenesou do stanice Yard Reader Station, která je následně odešle na webový portál, kde jsou prostřednictvím mobilní sítě analyzována. Pomocí webového portálu pak manažer flotily vozidel může snadno sledovat stav pneumatik. Rovněž také proaktivně obdrží SMS zprávu nebo e-mail, pokud tlak v některé pneumatice není správný. To mu umožňuje podniknout příslušné kroky.

 

Ředitel společnosti Zerhusen se díky tomu může zaměřovat pouze na to, co je hlavní činností jeho podniku: výroba a prodej kartónových obalů. Kromě ekonomičnosti a efektivity se soustředí především na své zákazníky: „Naše obalové materiály z vlnité lepenky jsou potřeba v potravinářském průmyslu a při výrobě plastů a nábytku, kde slouží jako obal těchto produktů.“ Firma Zerhusen dodává každý den v průměru 70 kamionů zboží. „Hlavním zákazníkům zavážíme dva až tři kamiony denně.“ Abychom se vměstnali do vyhrazené doby vykládky u zákazníka, naprosto nezbytně musí být naše dodávka spolehlivá a přesná.

 

„Od té doby, co používáme ContiConnect™, jsme předešli dvanácti defektům,“ říká podnikatel. „Zejména řešení inteligentní správy pneumatik nám pomohlo vypořádat se s hlavním problémem, tedy poškozením způsobeným zaraženými cizími předměty.“ V celém roce 2017 jsme nezaznamenali u všech svých vozidel jediný defekt způsobený kovovými částmi nebo podobnými předměty zaraženými do pneumatiky.

germany_banner-zitat-zerhusen
Germany: Zerhusen Kartonagen

Další výhodou je také to, že všechna vozidla nyní vždy jezdí s optimálně nahuštěnými pneumatikami. „Předtím, než jsme u naší flotily vozidel začali používat systém ContiConnect™, jsme neměli žádný regulovaný systém pro monitorování tlaku v pneumatikách a na tlak vzduchu jsme se nezaměřovali,“ vzpomíná pan Zerhusen. Pneumatiky byly jedním z aspektů, který se sledoval při pravidelných prohlídkách ve vlastní servisní dílně firmy. „Toto řešení žádná ruční kontrola nemůže nahradit,“ říká manažer servisní dílny Andreas Knüppe. Průběžné monitorování a optimální tlak vzduchu teď nejenže pomáhají předcházet defektům a haváriím, ale také šetří palivo – odhad činí nějaké 3 až 4 litry na 100 km.

 

„Díky zavedení systému ContiConnect™ má konečně téma optimálního tlaku vzduchu v pneumatikách také vysokou prioritu u řidičů,“ dodává Zerhusen. „Není to jen proto, že výrazně zvyšuje bezpečnost řidiče a vozidla, ale také proto, že řidiči už nejsou na řešení těchto věcí sami.“ Veškeré informace jsou poskytovány oddělení plánování a servisní dílně, což znamená, že tak lze dosáhnout rychlé reakce. Společnost navíc s oblibou využívá systém ContiConnect™ k vylepšení vlastního image. „Řidiči o něm hovoří, říkáme o něm svým zákazníkům a o tomto tématu jsme také psali v našem firemním časopise.“ Systém ContiConnect™ se rychle stal součástí každodenního chodu společnosti a je její nedílnou součástí, kterou všichni přijímají.