Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Značení zimních pneumatik

article_66w_image1

M+S symbol

V porovnání s běžnými pneumatikami mají ty se symbolem "M+S" vylepšené jízdní vlastnosti na sněhu, především pak záběr a stabilizaci pohybu. Vylepšení vlastností je dosaženo díky dezénu, směsi, nebo konstrukci pneumatiky. Přestože symbol 'M+S' je všeobecně v řadě evropských zemí považován za symbol zimních pneumatik, Continental doporučuje v teplotách pod 7 °C použití pneumatik s "Alpským symbolem". M+S je tedy méně náročný symbol, který vyhoví zákonu, nikoliv však plné bezpečnosti.

article_66w_image1

Alpský symbol

"Alpský symbol" označuje zimní pneumatiky v souladu s předpisy UNECE (platné v Evropské unii a dalších zemích) a předpisů pro použití pneumatik v USA a Kanadě. Výkon těchto zimních pneumatik na sněhu musí být prokázán objektivními testy a splnit, nebo překročit stanovené limity. Tyto pneumatiky poskytují vysoký výkon s ​​ohledem na bezpečnost a ovládání na sněhu, na zledovatělé silnici a obecně při nízkých teplotách. Všechny zimní dezény koncernových značek s DOT mladším než 3919 mají označení alpského symbolu. 

Zvláštnosti pro 4x4/SUV pneumatiky

Mnoho terénních a SUV vozidel je vybaveno pneumatikami s označením „M+S“. Důvodem je skutečnost, že tato kategorie vozidel byla nejprve nabízena v Severní Americe, kde jsou celoroční pneumatiky povinně označovány symbolem „M+S“. V rámci širokého portfolia společnosti Continental najdeme toto označení například u pneumatik ContiCrossContact LX 2, ContiCrossContact LX Sport či Conti4x4Contact.

Označení M+S je oficiálně definováno ve směrnici EU takto: „pneumatika s dezénem a strukturou běhounu navrženými tak, aby dosahovala lepších vlastností na sněhu než běžná pneumatika“. Vlastnosti pneumatik s označením „M+S“ tedy nejsou přesně definovány ani měřeny.

Zimní pneumatiky jsou v Severní Americe označeny na bočnici Alpským symbolem. Pouze pneumatiky, které splňují nebo překračují stanovené požadavky, mohou být opatřeny tímto symbolem.


Doporučení společnosti Continental

Přestože jsou v některých evropských zemích pneumatiky s označením „M+S“ považovány za zimní, společnost Continental doporučuje v zimních podmínkách používat zimní pneumatiky s Alpským symbolem na bočnici a hloubkou dezénu nejméně 4 mm.