Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Celebrate being part of the family

Oslavte to,
že jste součástí rodiny

Originální výbava - první kontakt se počítá

Pravděpodobně už jste řídili nebo jeli ve vozidle s pneumatikami Continental. Výrobci automobilů v Evropě natolik důvěřují našim výrobkům, že používají pneumatiky Continental pro každé třetí nové auto u více než 800 modelů. To z nás dělá první volbu výrobců automobilů a dává nám náskok před všemi našimi konkurenty. Bez ohledu na značku vašeho nového automobilu, ať už přejdete z malého automobilu na rodinný vůz, nebo si konečně pořídíte svůj vysněný sporťák, výrobci vědí: Pneumatiky od Continentalu jsou spolehlivě bezpečné.

Dosáhnout toho nebylo jednoduché: Od konceptuální studie trvá průměrně čtyři roky, než je jedna z našich pneumatik namontována na nové auto od mezinárodního výrobce. Během této doby vyvíjíme pneumatiku, která je nejvhodnější pro model automobilu a pro trh, kde je schválena, a poté je podrobena přibližně 100 interním testům. Kupující automobilů samozřejmě požadují pneumatiky té nejvyšší kvality a především nejvyšší bezpečnosti, které mají co nejdelší životnost a umožní jim užít si své nové auto po dlouhou dobu.

3 otázky pro Ulricha Mertina o vývoji pneumatik pro první výbavu

Podívejte se na moderní auto a uvidíte dokonale integrovaný koncept zahrnující pneumatiky. Správná sada pneumatik zajišťuje, že se papírový výkon vozidla skutečně přenese na silnici. Získání schválení dodavatele od výrobce automobilů ukazuje na mimořádnou kvalitu našich produktů. Vzhledem k stále rostoucím požadavkům na nové modely automobilů a neustálému technologickému rozvoji se však vývojáři potýkají se stále většími výzvami, které se často mezi jednotlivými zeměmi a výrobci liší. Ulrich Mertin, Senior Vice President Key Account Management EMEA Business Unit OE PLT Tires ve společnosti Continental, vysvětluje význam a výzvy vývoje pneumatik pro první výbavu.

Vývoj OE pneumatik je velmi náročný podnik. V jaké fázi vývoje automobilu se výrobci obvykle spojí s Continentalem?

Dovolte mi to říci takto: Když dostaneme požadavek, obvykle máme tři až čtyři roky na to, abychom vyvinuli ideální pneumatiku pro nový model automobilu. Ale právě teď máme například poptávku na projekty, které musí být dokončeny za dva roky. Tyto lhůty nám umožňují splnit požadavky více než přiměřeně. V nejlepším případě bychom se ovšem samozřejmě zapojili do fáze vývoje nového automobilu. A i když to nebývá běžné, občas se to stává.

Jaké jsou klíčové výkonové charakteristiky, které výrobce očekává od výrobce pneumatik?

Liší se od jedné země k druhé a od jedné automobilky k další. Obecně řečeno, hlavní požadavky se primárně týkají bezpečnosti a snižování valivého odporu. Dále snížení hladiny hluku v kabině a vnějšího hluku - to vše bez kompromisů v bezpečnosti. Požadavky se také časem mění, zejména u nových technologií. Například v 80. letech 20. století hrály valivý odpor a spotřeba paliva relativně slabou roli, ale to se zásadně změnilo s nárůstem a nároky elektrické mobility. Celkově vzato, posouváme hranice ve všech směrech.

Jak zajistíte, aby nově vyvinutá OE pneumatika splňovala vysoká očekávání výrobců automobilů?

Na konci vývoje probíhá nespočet testů, nejprve v laboratořích a poté na trati. Obzvláště OE pneumatiky jsou podrobeny komplexním zkouškám. Cílem je překročit naše výkonnostní cíle, ať už jde o generování hluku, brzdění nebo valivý odpor. Testy v laboratorních podmínkách jsou následovány zkušebními jízdami za našich skutečných podmínek na našich zkušebních tratích. Každý tým má své vlastní zkušební řidiče, kteří zvládnou tento úkol a vyhodnotí, zda nově vyvinutá pneumatika také dobře funguje na silnici.

Staňte se součástí největší světové komunity - s OE pneumatikami Continental

Přebíráte nové auto? Pneumatiky v první (originální) výbavě hrají nedílnou roli při dosahování pohodlí a výkonu požadovaných pro vůz a výrazně ovlivňují celkovou spokojenost řidiče s vozidlem. A co je nejdůležitější, zaručují bezpečnou cestu pro vás a vaši rodinu.

New content item

Související témata

Automotivní odbornost

Od roku 1995 vyvinul Continental mnoho důležitých a klíčových technologií pro bezpečnější a pohodlnější řízení.

Více zde

Německé inženýrství

Image

Continental, jako vynálezce prvního vzorkovaného dezénu na světě, se snaží s každým novým produktem neustále vylepšovat svůj inovativní duch. 

Více zde

Výsledky nezávislých testů

New content item

Zde najdete aktuální výsledky nezávislých letních a zimních testů pneumatik.

Více zde

Vyhledat pneumatiku

Nejrychlejší cesta k perfektní pneumatice