Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Continental is the leading original equipment provider in the European market.

Originální výbava

Automobilky nám projevují svou důvěru, že zajistíme vaši bezpečnost za volantem

Když si koupíte nový vůz, je velká šance, že na kolech budete mít již namontovány pneumatiky Continental. Ty jsou označovány jako pneumatiky originální výbavy (Original Equipment, OE) a byly vyvinuty v úzké spolupráci s předními výrobci automobilů a odborníky.

Bezpečnost, komfort a výkon vozidla jsou prvořadé. Jako jediné kontaktní místo mezi vozidlem a vozovkou hrají pneumatiky OE klíčovou roli při zajišťování nejlepších zážitků z jízdy, aniž by to ohrozilo vaši bezpečnost nebo pohodlí.

Jaké jsou tedy pneumatiky originální výbavy (OE)?

Zjednodušeně řečeno jsou pneumatiky OE automobilovým ekvivalentem obleku na míru. Jsou to účelově zvolené prvky, které využívají jedinečných vlastností vašeho vozidla k optimalizaci výkonu.

Proč je to důležité? Protože všechny automobily nejsou stejné. Dodávají se v mnoha různých velikostech, značkách a modelech s různorodým zaměřením a provozními požadavky. To se promítá do specifických potřeb ohledně použitých pneumatik.

SUV jsou například nejvšestrannější s pneumatikami, jež mají optimální výkon na mokré i suché vozovce. Luxusní vozy budou naopak nejspokojeněji vrnět, když budou vybaveny pneumatikami, které se na silnici odvalují hladce a tiše. Do rovnice návrhu a montáže vstupují také další proměnné – například vliv pneumatik na spotřebu paliva.

Abychom zohlednili požadavky na každý jednotlivý model vozidla v celém rozsahu, pracujeme v úzké spolupráci s výrobci vozidel na vytvoření dokonalé pneumatiky. Po schválení je výsledná pneumatika OE namontována na každý nový automobil předtím, než opustí továrnu.

Výrobci vozidel tak mají plnou důvěru v to, že všechny jejich nové vozy mají správné pneumatiky pro různé podmínky na silnici a každý model může zrychlovat, brzdit a zatáčet podle svých nejlepších možností.


Můžete koupit pneumatiky Continental OE pro ojetý automobil?

Krátká odpověď zní ano. OE štítek může být trochu zavádějící, protože nejsou striktně vyhrazeny pouze pro nová vozidla. Můžete si je také zakoupit jako náhradní pneumatiky, když nadejde čas jejich výměny.

Takže pokud jste spokojeni s tím, jak pneumatiky OE na vašem vozidle fungovaly, pak je velmi snadné koupit stejné obutí znovu. A pokud jste si koupili automobil na ​​trhu s ojetými vozy a pneumatiky OE na něm nejsou, není problém, abyste pro svůj model získali pneumatiky Continental OE a nechali si je namontovat později. Tímto způsobem přiblížíte svůj ojetý vůz co nejvíce původním specifikacím.

Pneumatiky UHP pro výrobce originálního vybavení

OE je také klíčovou hnací silou vývoje vysoce výkonných pneumatik (UHP).Společně s výrobci automobilů vyvíjíme pneumatiky a pryžové směsi, které splňují jejich náročné standardy v oblasti vynikající přilnavosti a bezpečnosti na vozovce. Pneumatiky UHP mohou zajistit lepší stabilitu při zatáčení, přesnější řízení, přesný rychlostní index a kratší brzdné dráhy.

Také je důležité si uvědomit, že pokud již řídíte vozidlo určené k použití spolu s pneumatikami UHP, neměli byste při jejich výměně použít výkonné pneumatiky s nižším indexem. Mohlo by to mít negativní dopad na celkový výkon vašeho vozu.

Společnost Continental má k dispozici širokou škálu pneumatik UHP, které zajišťují, že každý typ vozidla – od sportovních vozů až po ty rodinné – je již dodáván s ideálním obutím.

Kvalita, na kterou se můžete spolehnout

Proč byste si měli vybrat pneumatiky Continental OE, když je na trhu takové množství konkurenčních značek? Kvůli jejich kvalitě. Kromě toho, že jsou pneumatiky speciálně navrženy tak, aby maximalizovaly potenciál vašeho vozidla, splňují také nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní normy.

Specializované týmy inženýrů podrobily pneumatiky OE více než 100 důkladným testům, aby posoudily vše od maximální rychlosti až po ovladatelnost, pohodlí, hlučnost a nájezd. Také určujeme, jak efektivně může vaše vozidlo za mokra a za sucha brzdit.

Z těchto a mnoha dalších důvodů se společnost Continental řadí mezi přední dodavatele prvního vybavení pro výrobce automobilů po celém světě. A protože každý třetí vůz vyráběný v Evropě opouští továrnu s pneumatikami Continental, jsme první volbou mezi všemi výrobci pneumatik na tomto kontinentu.

OE kódy pro pneumatiky originální výbavy

Continental má rozsáhlý sortiment pneumatik OE. OE kódy na bočnici pneumatiky označují značku a model. Přehled naleznete v této tabulce dvoumístných a třímístných kódů.

Můžete také použít náš nástroj pro vyhledávání pneumatik a vyhledat ideální pneumatiku podle značky vozidla, rozměru, období a kategorie vozidla.

ManufacturerOE-Key

Audi

A0, A01
Audi quattroRO1, RO2
Audi RunflatA0E
Alfa RomeoAR

BMW

*

BMW / Mercedes

*MO

BMW / Mercedes Runflat

ME*

Jaguar

J
Jaguar Land RoverJLR

Land Rover

LR

Maserati

MGT

Mercedes-Benz

MO
Mercedes AMGMO1

Mercedes-Benz Runflat

MOE
Mercedes SilentMOS
Merecedes VanMOV

Porsche

NO, N1, N2, NA0, NF0

Tesla

T0

Volkswagen
VolvoVOL
Volvo PolestarPOL


Fakta a čísla o originální výbavě

Fakta a čísla o originální výbavě

Vyhledat pneumatiku

Nejrychlejší cesta k perfektní pneumatice