Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

Remaining tread depth

What are tread wear indicators (TWI’s)?

RemainingTreadDepth

Indikátory opotřebení běhounu jsou příčná žebra rovnoměrně rozmístěná po obvodu pneumatiky v hlavních podélných drážkách. Jakmile se běhoun dostane na jejich úroveň, dosáhl dezén minimální přípustné hloubky přibližně 1,6 mm. Společnost Continental může potvrdit, že hodnota 1,6 mm je široce uznávaná minimální přípustná hodnota pro hloubku dezénu, při které je nutné pneumatiky vyměnit.

Tento standard byl přijat jako zákonný předpis mnoha ministerstvy dopravy a dopravními úřady po celém světě.

Společnost Continental doporučuje vyměnit pneumatiky, jestliže jejich hloubka dezénu klesne na:

  • 3 mm u letních pneumatik 
  • 4 mm u zimních pneumatik 


Co je letní indikátor opotřebení běhounu?

Společnost Continental představila „Letní indikátor opotřebení běhounu“ v několika řadách letních pneumatik. Letní TWI informuje řidiče, pokud hloubka dezénu klesne na 3 mm. Jakmile hloubka dezénu dosáhne 3 mm, letní indikátor se dostane na stejnou úroveň jako běhoun, což je známkou výrazného snížení přilnavosti za mokra. Společnost Continental doporučuje vyměnit letní pneumatiky, jakmile jejich zbytková hloubka dezénu dosáhne 3 mm. Jen tak lze zajistit optimální kompromis mezi bezpečností za mokra a ekonomickou stránkou.

Co je zimní indikátor opotřebení běhounu?

Na hloubce dezénu závisí u zimní pneumatiky řada vlastností. Společnost Continental doporučuje vyměnit zimní pneumatiky, jakmile jejich hloubka dezénu klesne na 4 mm. Když je zimní pneumatika opotřebena na 4 mm, zimní indikátor se dostane do stejné úrovně jako běhoun, což je známkou toho, že tuto pneumatiku byste již v zimě neměli používat.