Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Péče a údržba

Proč je důležitá péče o pneumatiky

Spotřebitel hraje při péči o pneumatiky a jejich údržbě důležitou roli. Existuje celá řada důvodů, proč by pneumatika měla být vyřazena z provozu – např. bylo dosaženo minimální hloubky dezénu nebo došlo k poškození či nevhodnému použití pneumatiky (propíchnutí, prořezání, náraz, prasknutí, vyboulení, podhuštění, přetížení apod.). Proto je nutné pneumatiky pravidelně kontrolovat alespoň jednou do měsíce. Tyto rutinní kontroly jsou tím důležitější, čím déle je pneumatika v provozu. Při zjištění nebo třeba jen podezření na poškození pneumatiky společnost Continental doporučuje nechat pneumatiku zkontrolovat specialistou, který posoudí, zda je pneumatika vhodná pro další použití. Rutinní kontroly je nutné provádět i v případě, že je vozidlo vybaveno systémem pro monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS).

Všem spotřebitelům důrazně doporučujeme, aby pravidelně prováděli nejen vizuální kontrolu pneumatik, ale také aby sledovali veškeré změny dynamických vlastností – například zvýšený unik vzduchu, hlučnost nebo vibrace. Všechny tyto projevy mohou být známkou toho, že pneumatika již nemá požadované vlastnosti a měla by být okamžitě vyřazena z provozu, aby nedošlo k jejímu úplnému selhání. Pokud motorista během jízdy zaznamená prasknutí nebo náraz, měl by nechat pneumatiky neprodleně zkontrolovat specialistou.

Důležitými faktory ovlivňujícími životnost pneumatik jsou také příprava pneumatik na skladování, jejich samotné skladování a montáž na vozidlo. Podrobnější informace na toto téma najdete v dalších publikacích od společnosti Continental (které jsou dostupné na vyžádání) nebo na internetu.

Tlak v pneumatikách

tirepressure

Jaký je správný hustící tlak a kde ho najít?

Více zde

Vizuální kontrola pneumatik

article_66w_image1

Proč je pravidelná vizuální kontrola pneumatik důležitá?

Více zde

Kombinace pneumatik

article_66w_image1

Co byste měli vědět o kombinaci pneumatik u vašeho automobilu.

Více zde

Skladování

article_66w_image1

Co byste měli vědět o domácím skladování pneumatik?

Více zde

Dojezdové pneumatiky

article_66w_image1

Co jsou dojezdové pneumatiky a jak by se měly používat?

Více zde

Nové pneumatiky. Na kterou nápravu?

Image

Na kterou nápravu by měly být namontovány nové pneumatiky?

Více zde

Oprava pneumatik

article_66w_image1

Co by měl spotřebitel dělat v případě průpichů pneumatik?

Více zde