Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Kdy vyměnit pneumatiky?

Spotřebitel hraje důležitou roli při údržbě pneumatik.

Pneumatiky by měly být vyřazeny z provozu z mnoha důvodů, při opotřebení běhounu na minimální hloubku, poškození nebo zničení (propíchnutí, prořezání, proražení, vyboulení, přetížení apod.).

Z těchto důvodů musí být pneumatiky, včetně náhradních dílů, pravidelně kontrolovány, tj. nejméně jednou za měsíc. Pravidelná prohlídka je zvláště důležitá, čím déle je pneumatika v provozu. Pokud existuje podezření na poškození pneumatik nebo je zjištěno poškození pneumatiky, společnost Continental doporučuje spotřebiteli, aby pneumatiku zkontroloval profesionální pneuservis. Spotřebitelé by měli tuto konzultaci využít, aby zjistili, zda pneumatiky mohou pokračovat v provozu.

Doporučuje se kontrolovat rezervní pneumatiky ve stejnou dobu. Tato rutinní kontrola by se měla provádět bez ohledu na to, zda je vozidlo vybaveno systémem sledování tlaku v pneumatikách (TPMS).

Řidiči by měli vizuálně kontrolovat své pneumatiky. Také by měli být upozornění na jakoukoli změnu v dynamickém výkonu, jako je zvýšená ztráta vzduchu, hluk nebo vibrace. Takové změny by mohly znamenat, že jedna nebo více pneumatik by mělo být okamžitě odstraněno z provozu, aby se zabránilo vyřazení pneumatik.

Stáří pneumatiky

tire_age

Co byste měli vědět o stáří pneumatik?

Více zde

Poškožení pneumatik

tiredamage

Zjistěte více o nejčastějších formách poškození pneumatik.

Více zde

Deformace bočnice vlivem spoje kordu

Image

Co je deformace bočnice vlivem spoje kordu?

Více zde

Letní - zimní - celoroční pneumatiky

allseason_teaser

Kdy potřebujete letní pneumatiky, zimní pneumatiky nebo celoroční pneumatiky?

Více zde