Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Letní - zimní - celoroční pneumatiky

Kdy potřebujete letní pneumatiky, zimní pneumatiky nebo celoroční pneumatiky?

Společnost Continental důrazně doporučuje používat pro každé období vhodné pneumatiky. To znamená jezdit na letních pneumatikách během teplejší části roku a na zimních pneumatikách během zimních měsíců. Jen tak lze zaručit maximální přínosy v oblasti bezpečnosti a ekonomiky provozu za každého počasí. Celoroční pneumatiky nedokážou zajistit optimální výkon za všech podmínek.

Jednoduché pravidlo: Letní pneumatiky od Velikonoc do října.

Kdy potřebujete letní pneumatiky?
summer_sit

Během letních a teplejších měsíců roku (teploty nad 7 °C) důrazně doporučujeme používat letní pneumatiky. Pouze letní pneumatiky dokážou díky speciálnímu dezénu a běhounové směsi zaručit dobré záběrové vlastnosti a přilnavost na suché i mokré vozovce.  Letní pneumatiky rovněž poskytují vysokou míru jízdní stability v zatáčkách a optimální kilometrový výkon za letních teplot.

Kdy potřebujete zimní pneumatiky?
article_66w_image1

S příchodem zimy by řidiči měli být připraveni na všechno, co zimní počasí může přinést. Pokud si nejste jisti, co vše si pod tím představit, stačí jen poslouchat předpověď počasí. Obvykle se dozvíme, že se máme připravit na smíšené sněhové a dešťové srážky i zledovatělé nebo naopak suché vozovky. Proto důrazně doporučujeme používat zimní pneumatiky, které si s touto kombinací náročných podmínek dokážou poradit.

 

Takže když přichází zima a teploty klesají pod 7 °C, je čas uložit letní pneumatiky k zimnímu spánku. Vozovky budou obvykle prochladlé, namrzlé, zledovatělé, mokré a kluzké. Zimní pneumatiky na rozdíl od těch letních poskytují za těchto podmínek mnohem lepší záběrové vlastnosti. V zájmu vaší vlastní bezpečnosti je vhodné přezout na zimní pneumatiky od společnosti Continental ještě před začátkem zimní sezóny.

Jaké výhody přináší v zimě širší zimní pneumatiky?

Na suché nebo mokré vozovce stejně jako na uježděném sněhu nabízí širší zimní pneumatika ve srovnání se zimní pneumatikou běžné šířky řadu výhod. Široké zimní pneumatiky zlepšují bezpečnostní aspekty díky lepším jízdním vlastnostem. 

Společnost Continental doporučuje: Vyberte si takové zimní pneumatiky, které jsou stejně široké nebo širší než letní obutí. 

wider_winter_tires
Co byste měli vědět o celoročních pneumatikách?

Důrazně doporučujeme používat pro každé období vhodné pneumatiky. To znamená jezdit na letních pneumatikách během teplejší části roku a na zimních pneumatikách během zimních měsíců. Jen tak lze zaručit maximální přínosy v oblasti bezpečnosti a ekonomiky provozu za každého počasí.


article_66w_image1