Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

reifentests_ganzjahresreifen_stage

TESTY CELOROČNÍCH PNEUMATIK PROVEDENÉ SPOLEČNOSTÍ CONTINENTAL A NEZÁVISLÝMI TESTERY

Celoroční pneumatiky jsou univerzální pneumatiky použitelné na silnících během celého roku ve všech ročních období. Aby celoroční pneumatiky fungovaly co nejlépe, je třeba je pečlivě otestovat. Naše pneumatiky pravidelně testujeme na naší vlastní dráze Contidrom a na našem inovativním analyzátoru AIBA (Automated Indoor Braking Analyser), stejně jako na mnoha našich testovacích drahách po celém světě. Naše pneumatiky testují také nezávislé automobilové kluby a odborné časopisy. Nejenže slibujeme, že budeme vyrábět prvotřídní pneumatiky splňující nejvyšší standardy kvality, ale můžeme to také dokázat. Například časopisy Auto Bild a Auto Zeitung označily značku Continental za nejlepší značku pneumatik a odborný časopis auto motor sport ji vyhlásil "celkovým vítězem 50 let testů pneumatik".

Naše cenami ověnčené pneumatiky jsou pravidelně testovány. Proto bychom vám rádi na úvod sdělili, jak nezávislé automobilové kluby a odborné časopisy hodnotí naše celoroční pneumatiky a jakých výsledků dosáhly.

Testy celoročních pneumatik 2021, 2020 a 2019

AllSeasonContact™ | Auto Bild 2021

Pneumatika AllSeasonContact™ získala ocenění "PŘÍKLADNÁ" v testu celoročních pneumatik časopisu Auto Bild pro rok 2021 v rozměru 225/50 R 17

O naší pneumatice AllSeasonContact

 • Univerzální pneumatika s dobrými zimními vlastnostmi

 • Přesné řízení

 • Nejlepší bezpečnostní rezervy při aquaplaningu

 • Dobrý komfort při jízdě

 • Úspora paliva díky nízkému valivém odporu

 • Vyšší cena

AllSeasonContact™ | Auto Zeitung 2021

Pneumatika AllSeasonContact™ se stala vítězem testu celoročních pneumatik Auto Zeitung 2021 v rozměru 205/55 R16 91/94 H/V.

 naší pneumatice AllSeasonContact

+ Trakce a brzy jsou vynikající

+ Univerzální pneumatika přesvědčivá na sněhu, mokru i suchu vozovce

+ Vždy bezpečná ovladatelnost i na hraně

+ Nízký valivý odpor

- Delší brzdná dráha při nízkých teplotách

Das gesamte Know-how unserer Forschung und Entwicklung wird für Ganzjahresreifen genutzt.

Požadavky na celoroční pneumatiky

Abyste mohli s celoročními pneumatikami jezdit po celý rok, využíváme veškeré know-how našeho výzkumu a vývoje k dosažení optimální kombinace dezénu, běhounu, struktury a směsi. Konstrukce běhounu kombinuje osvědčené prvky letních a zimních pneumatik.Zkušební kritéria pro celoroční pneumatiky

Vzhledem k tomu, že celoroční pneumatiky, jak název napovídá, se používají po celý rok, testují se v kategoriích, ve kterých se testují jak letní, tak zimní pneumatiky. Při testu celoročních pneumatik se testují pneumatiky různých rozměrů. Mezi nejdůležitější testy patří především jízdní a brzdné vlastnosti na suchém, mokrém a zasněženém povrchu, protože dobrý výkon na zimní vozovce je jedním z nejdůležitějších kritérií při testu celoročních pneumatik. Pro tento účel musí celoroční pneumatiky během testu vykazovat dobrou přilnavost na ledu a vysokou trakci na zasněžené vozovce. Kromě objektivních kritérií hrají významnou roli také subjektivní kritéria, například vnímání příslušného testovacího řidiče. Testovací kritéria, která hrají důležitou roli při zkoušce celoročních pneumatik, jsou proto následující:

 • Jízdní a brzdný výkon na suchém, mokrém a zasněženém povrchu.

 • Úroveň vnitřního hluku

 • Odolnost proti opotřebení

 • Přilnavost za mokra

 • Valivý odpor

 • Spotřeba paliva

Testy celoročních pneumatik Continental

Ve společnosti Continental testujeme naše pneumatiky 365 dní v roce, dokud nejsou konečně uvedeny na trh. To platí jak pro celoroční, tak pro zimní a letní pneumatiky. Zatímco letní pneumatiky se testují v teplejších podmínkách a zimní pneumatiky se testují mimo jiné na sněhu a ledu, celoroční pneumatiky musí být důkladně interně testovány za všech povětrnostních podmínek, aby byla zajištěna bezpečná jízda po celý rok. Celoroční pneumatiky Continental jsou proto testovány stejně intenzivně a rozsáhle jako pneumatiky sezónní.

Klíčovou roli přitom hraje naše interní oddělení výzkumu a vývoje. Testy pneumatik se provádějí například na naší vlastní zkušební dráze Contidrom - podle předem stanovených zkušebních specifikací. Objektivní i subjektivní hodnocení celoročních pneumatik nebo jízdy s celoročními pneumatikami jsou důležité, aby bylo možné výsledky testů zveřejnit a předat je zpět do výzkumu a vývoje.

Zjistěte více o našich interních testech pneumatik, o tom, jak jsou celoroční pneumatiky testovány ve společnosti Continental a jaká obecná kritéria interních testů jsou důležitá.

Podobná témata

Testy letních pneumatik

reifentests_sommerreifen_stage

Požadavky na naše letní pneumatiky jsou obrovské. Bezpečnost je prioritou.

Více zde

Testy zimních pneumatik

reifentests_winterreifen_stage

Nároky na zimní pneumatiky jsou obrovské. Zjistěte více o tom, jak si vedou v testech.

Více zde

Testováno pro Vaši bezpečnost

Winter tires tested for your safety

Intenzivně testujeme zimní i letní pneumatiky - každý rok přes 140.000 pneumatiky najede v našich testech více než 200 mil. km. 

Více zde