Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Přezujte na letní pneumatiky Continental.

AC Schnitzer

Z nuly na 100 km/h za 6,9 sekund, nejvyšší rychlost 235 km/h, 190 koní/140 kW ryzího výkonu.

erfolgsstory_acschnitzer_01

1. Výzvy

Potěšení z řízení šetrného k životnímu prostředí: AC Schnitzer 99d

Z nuly na 100 km/h za 6,9 sekund, nejvyšší rychlost 235 km/h, 190 koní/140 kW ryzího výkonu a jen 99 g/km CO2 – je to vůbec možné? Dynamika, maximální potěšení z jízdy a současně i nižší emise – přesně to nabízí veškerá aktuálně dostupná vozidla řady BMW. Zároveň jde o skutečnou výzvu, která stála před renomovanou společností zabývající se tuningem automobilů AC Schnitzer u jejího konceptu vozu 99d.

erfolgsstory_acschnitzer_02

Jako vždy byla úkolem integrace vysoké míry sportovnosti, ovšem tentokrát musela jít ruku v ruce s neméně důležitým cílem: demonstrovat šetrnost k životnímu prostředí a tím také stručně nastínit, jaké trendy by se mohly rozvíjet během několika následujících desetiletí.

2. Výkon

Jízda šitá na míru 

Model AC Schnitzer 99d využívá neúčinnějšího naftového motoru značky BMW, který pochází z edice 320d EfficientDynamics. Specialisté na tuning z Aachenu jednoduše vyladili motor tak, aby se jeho koňská síla zvedla z původních 163 koní až na 190 koní.

erfolgsstory_acschnitzer_03

Inteligentní snížení hmotnosti

Automobil je o neuvěřitelných 230 kg lehčí – a to díky systematické koncepci odlehčené konstrukce. K tomuto výraznému snížení hmotnosti přispěla lithium-iontová baterie i materiály, jako je například uhlík, hořčík a titan. Lehčí model nenajdete v žádné jiné řadě BMW!

Revoluční snížení hmotnosti

Celých 35 kg bylo ušetřeno jen na dílech připevněných přímo k pneumatikám. Zárukou nízké hmotnosti, jakož i maximální svižnosti jsou materiály z leteckého průmyslu a vlastní výrobky, jako je čtyřpístová vysoce výkonná odlehčená brzdová technologie od společnosti AC Schnitzer se systémem retrakce pro přední osu či jednolité odolné ráfky vykovaných kol typu VIII s titanovými šrouby.

erfolgsstory_acschnitzer_05

Spolupráce se společností Continental

Continental BLUECO je speciální vývojový koncept pro AC Schnitzer 99d. Vylepšení systému ContiSportContact 5P zaručuje optimální valivý odpor, vysoké možnosti ovládání v zatáčkách a rychlostní třídu ZR pro více než 240 km/h.

3. Úspěch

Bez kompromisů

Lepší aerodynamika, nižší hmotnost, méně tření – a přesto žádné kompromisy v potěšení z jízdy, kterého si zákazníci společnosti AC Schnitzer cení již více než 20 let. Výzva nakonec dopadla úspěšně a cílů bylo dosaženo! Nakonec vše dopadlo tak dobře, že společnost AC Schnitzer byla nucena pro tento průlomový koncept vymyslet nový název: „Efficient Performance“ (účinný výkon).

erfolgsstory_acschnitzer_06

Zaměření na důležité vlastnosti, bez kompromisů v extra funkcích: jistě, modelu 99d nechybí nic od bezpečnostních modulů, jako jsou airbagy či ESC, po multimediální rozhraní (např. pro připojení integrovaného počítače a iPhonu).

Naftový motor se spotřebou 3,8 litrů na 100 kilometrů. Těžko se tomu věří, ale je to tak. Jen je škoda, že tento sen byl realizován pouze jednorázově, protože zmíněný koncept byl vyvinut jen v rámci technologické prezentace a nepůjde do sériové výroby.