Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Pneumatiky budoucnosti

Ekologický přístup: „Vyvíjíme udržitelnost“

Ochrana přírodních zdrojů a snižování spotřeby paliva jsou hlavní cíle při vývoji pneumatik.

Ve společnosti Continental vyrábějící pneumatiky je trvalá udržitelnost v současnosti vysoce diskutovaným tématem. Odborníci z řady oborů úzce spolupracují v oblastech výzkumu a vývoje, testování a výroby tak, aby dokázali vytvořit pneumatiku budoucnosti, která bude během všech svých fází životního cyklu, od výroby přes používání až po recyklaci, energeticky účinnější a šetrnější k životnímu prostředí. Tento proces zahrnuje prozkoumání každé součásti pneumatiky a její případné nahrazení ekologicky šetrnějšími materiály. A důraz na větší trvalou udržitelnost je kladen i u výrobních procesů společnosti Continental. Například jsme zavedli inovativní proces k navrácení odpadního kaučuku zpět do výrobního cyklu, čímž jsme umožnili opětovné využití kaučuku z vyřazených pneumatik pro nákladní automobily při protektorování.


Sponsoring

Pneumatiky pro hybridní vozidla a elektromobily pomáhají snižovat emise CO2.

Nejnovějším výrobkem rozšiřujícím řadu pneumatik Continental je speciální pneumatika pro hybridní automobily, která ve srovnání se standardní pneumatikou nabízí o 30 procent nižší valivý odpor. S touto pneumatikou mohou hybridní modely urazit delší trasu s využitím elektrického pohonu a naopak zkrátit vzdálenosti překonané pomocí spalovacího motoru. Hodnocení A pro úroveň valivého odporu i délku brzdné dráhy na mokru, kterým se pneumatika pyšní na štítku EU pro značení pneumatik, dokazuje, že vývojáři pneumatik ve společnosti Continental nedosáhli tohoto nižšího valivého odporu na úkor bezpečnostních vlastností.


sponsoring_02-Image

Kaučuk z pampelišek znamená možnost „plantáže vedle závodu na výrobu pneumatik“.

Jedním z aspektů činností v oblasti trvalé udržitelnosti, jenž se dostává čím dál více do povědomí veřejnosti, je „pneumatika z pampelišek“. Za tímto účelem spolupracuje společnost s institutem molekulární biologie a aplikované ekologie (IME) organizace Fraunhofer. Cílem je využívat přírodní kaučuk získaný z kořenů pampelišek jako ekonomicky adekvátní náhradu za přírodní kaučuk z deštných pralesů. Pampelišky lze dokonce pěstovat v půdě, která je nevhodná pro potravinářské plodiny, takže vytvoření „plantáží u závodů na výrobu pneumatik“ ve střední Evropě dává z ekonomického i ekologického hlediska smysl. Krátké přepravní vzdálenosti by znamenaly výrazný pokles emisí CO2, mohlo by dojít k omezení monokultur kaučukovníků v oblastech deštného pralesa a výrobci pneumatik by mohli v určité míře snížit dopady cenových výkyvů na globálním trhu s kaučukem. Vezmeme-li v úvahu, že asi 10 až 30 procent kaučuku v pneumatice pro automobily pochází z kaučukovníku (Hevea brasiliensis), jsou výhody ihned zřejmé.

Start