Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

AC Schnitzer

Z nuly na 100 km/h za 6,9 s, maximální rychlost 235 km/h, čistý výkon 190 koní/140 kW

erfolgsstory_acschnitzer_01

1. Výzvy

Radost z jízdy s ekologickým svědomím: AC Schnitzer 99d

Z nuly na 100 km/h za 6,9 s, maximální rychlost 235 km/h, čistý výkon 190 koní/140 kW a pouhých 99 g/km CO2 - je to vůbec možné? Dynamika, maximální potěšení z jízdy a zároveň méně emisí je něco, co může každé aktuálně dostupné sériové vozidlo BMW nabídnout. A to byla skutečná výzva, se kterou se renomovaný automobilový tuner AC Schnitzer se svým koncepčním vozem 99d potýkal.

erfolgsstory_acschnitzer_02

Výzvou bylo jako vždy „zabudovat“ vysoký stupeň sportovnosti, ale tentokrát byla přidána přinejmenším stejná priorita prokázání odpovědnost k životnímu prostředí a poskytnutí vize, jak by se tyto trendy mohly rozvíjet v příštích několika desetiletích.

2. Výkon

Pohon na míru 

AC Schnitzer 99d využívá nejefektivnější vznětový motor BMW, který pochází z edice 320d EfficientDynamics. Aachenští tuneři jednoduše zvýšili výkon a z původních 163 na 190 koní.

erfolgsstory_acschnitzer_03

Inteligentní redukce hmotnosti

Vůz je lehčí o neuvěřitelných 230 kg - to vše díky systematické koncepci lehké konstrukce. K dramatickému snížení hmotnosti přispěla lithium-iontová baterie a materiály jako uhlík, hořčík a titan. Žádná jiná řada BMW nemá lehčí vozidlo!

Revoluční redukce hmotnosti

Ušetřeno je také celých 35 kg, pokud jde o díly, které jsou součástí pneumatiky. Materiály z leteckého a kosmického průmyslu i výrobky na zakázku, jako je čtyřpístové, vysoce výkonné a lehké brzdové zařízení se zatahovacím systémem pro přední nápravu nebo jednodílné kované ráfky kol typu VIII s titanovými šrouby zajišťující nízkou hmotnost i maximální obratnost.

erfolgsstory_acschnitzer_05

Conti nezůstává pozadu

Continental BLUECO je vývoj speciálního konceptu pro AC Schnitzer 99d. Toto zlepšení ContiSportContact 5P zajišťuje optimální valivý odpor, vysokou schopnost zatáčení a rychlostní stupeň ZR při více než 240 km/h.

3. Úspěch

Bez kompromisů

Vylepšená aerodynamika, snížená hmotnost, menší tření - a přitom žádné kompromisy snižující potěšení z jízdy, kterého si zákazníci AC Schnitzer váží už více než 20 let. Výzva byla přijata a cílů bylo dosaženo! Výsledky byly tak prokazatelně úspěšné, že AC Schnitzer musel pro tento průkopnický koncept vytvořit nový název: „efektivní výkon“.

erfolgsstory_acschnitzer_06

Zaměření na to podstatné, bez kompromisů: Model 99d je samozřejmě vybaven vším možným od bezpečnostních modulů, jako jsou airbagy a ESC (elektrický kontrolér rychlosti), až po multimediální rozhraní (např. propojení palubního počítače s iPhonem).

Spotřeba 3,8 litru nafty na 100 kilometrů? Těžko tomu uvěřit, ale je to tak. Co je škoda, že tento sen byl realizován pouze jako jednorázový. Byl vyvinut pro technologickou přehlídku a není na prodej.