Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

Celoroční pneumatiky pro obytné vozy

CELOROČNÍ PNEU: SKVĚLÁ VOLBA PRO VÁŠ OBYTNÝ VŮZ

 

Stručná fakta: to hlavní, co byste měli vědět o celoročních pneumatikách pro obytné vozy:

  • Během pandemie se zájem o koupi obytných vozů výrazně zvýšil.
  • Celoroční pneumatiky pro obytné vozy jsou ideální volbou díky svým bezpečnostním a funkčním vlastnostem v průběhu celého roku.
  • Řidiči obytných vozů musejí při výběru vhodných pneumatik před cestou zvážit, v jakých povětrnostních podmínkách se budou pohybovat.
  • Pravidelnou údržbou celoročních pneumatik pro obytné vozy lze prodloužit jejich životnost a zajistit optimální výkon i bezpečnost.

O tom, že pandemie onemocnění COVID-19 změnila naše životy v celé řadě ohledů, nemůže být sporu. Pandemie přinesla mnoho nových trendů, od práce z domu a většího podílu online nákupů až po intenzivnější využívání jízdních kol při dojíždění do práce.

Pro některé z nás se také změnil způsob, jak trávíme dovolenou. Vzhledem k tomu, že cestovní omezení se neustále mění, řada lidí pojala pandemii jako příležitost lépe poznat svou domovinu. A k tomu se ideálně hodí právě obytný vůz.

ZVAŽTE POUŽITÍ CELOROČNÍCH PNEUMATIK U SVÉHO OBYTNÉHO VOZU

A motorhome with all-weather tires driving in the rain on wet roads

Ať už plánujete nebo realizujete cestu v zimě, v létě nebo kdykoli mezi tím, celoroční pneumatiky pro obytné vozy by mohly být pro váš karavan nebo obytný vůz skvělým řešením. Nabízejí všestrannou bezpečnost, spolehlivou trakci za většiny povětrnostních podmínek, výborné jízdní vlastnosti a vysoký výkon.

Kdy je nejlepší použít celoroční pneumatiky pro obytné vozy?

Univerzální pneumatiky pro obytné vozy jsou určeny pro celoroční provoz v mírných klimatických podmínkách a společnost Continental nabízí nejširší sortiment celoročních pneumatik. Všechny modely jsou navrženy tak, aby poskytovaly dobré záběrové vlastnosti v zimě i v létě a také vysoký brzdný výkon na suchých i mokrých vozovkách – dokonce i ve sněhové břečce. Navíc zaujmou výjimečnou životností. Je však třeba mít na paměti, že nejsou určeny do extrémních zimních podmínek. 

NEJLEPŠÍ CELOROČNÍ PNEUMATIKY PRO NEJLEPŠÍ FUNKCI V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU

Skvělé výsledky našich testů hovoří samy za sebe. V nezávislých testech si úspěšné pneumatiky Continental vedly více než dobře, takže splní vaše požadavky v průběhu celého roku. Stačí si vybrat!


ZOHLEDNĚTE NADMOŘSKOU VÝŠKU A TEPLOTU NA TRASE

A motorhome with all-season tires on a road trip

Jestliže zvažujete, zda jsou pro vás celoroční pneumatiky vhodným řešením, měli byste zohlednit především obvyklé počasí a teploty v oblasti, kde žijete a kam budete se svým obytným vozem cestovat. Celoroční pneumatiky Continental nabízejí bezpečnost a prémiový výkon při jízdě v mírných klimatických podmínkách.

Pokud například plánujete výlet do hor, měli byste se podívat na průměrné klimatické podmínky, které tam v dané části roku panují. Jestliže se budete v zimním období pohybovat vysoko v Alpách, s velkou jistotou vás čeká hodně sněhu a ledu – což pro celoroční pneumatiky pro obytné vozy nejsou vhodné podmínky. Pokud se ale do Alp vydáte během léta, kdy tam převažují středně vysoké až nízké teploty a místy může být jen trocha sněhu, pak se můžete na celoroční pneumatiky pro obytné vozy spolehnout.

Poznámka: Jestliže se svým obytným vozem plánujete cestu do hor, věnujte zvláštní pozornost tlaku vzduchu v pneumatikách. Pokud totiž pneumatiky nahustíte na předepsaný tlak v nulové nebo nízké nadmořské výšce, při vystoupání do vyšší nadmořské výšky se tento tlak zvýší a zřejmě bude nutné jej náležitě upravit. Hodnoty správných tlaků najdete v příručce k vozidlu.

TIPY TÝKAJÍCÍ SE PÉČE O CELOROČNÍ PNEUMATIKY PRO OBYTNÉ VOZY

Jako vlastník obytného vozu budete chtít zajistit, aby vaše pneumatiky byly ve skvělém stavu, a to nejen kvůli bezpečnosti, ale také jejich delší životnosti. Přinášíme pár tipů, jak se o ně starat:

Tire damage

Před každou jízdou pneumatiky prohlédněte 

Získáte tím příležitost všimnout si jakéhokoli poškození nebo potřeby změnit pozici pneumatiky nebo ji dohustit. Zvláštní pozornost věnujte bočnici, nesmí na ní být zářezy, praskliny ani boule.

Air pressure

Zkontrolujte tlak vzduchu 

Stejně jako u každého jiného automobilu i u obytného vozu byste měli kontrolovat tlak v pneumatikách alespoň jednou za tři týdny, a to i v případě, že obytný vůz hodláte na několik měsíců odstavit. Udržování správného tlaku pomůže zajistit delší životnost pneumatik.

Tread depth

Zkontrolujte hloubku dezénu

Při každé kontrole tlaku vzduchu v pneumatikách zkontrolujte také hloubku dezénu. Můžete k tomu využít indikátory opotřebení běhounu na pneumatice nebo měrku hloubky dezénu.

manufacturer´s vehicle handbook

Ujistěte se, že celková provozní hmotnost obytného vozu nepřekračuje index nosnosti

Dodržování pokynů ohledně hmotnosti je extrémně důležité z hlediska životnosti pneumatik a také z hlediska vaší bezpečnosti. Informaci o maximální hmotnosti najdete v příručce k vozidlu.

Ověřte, že hmotnost obytného vozu je rovnoměrně rozložená 

Abyste předešli zvýšenému opotřebení jedné nebo dvou pneumatik, ujistěte se, že hmotnost je rovnoměrně rozložena na všechny čtyři pneumatiky obytného vozu. Pokud si nejste jisti, jak to zkontrolovat, nechejte vůz prohlédnout v místním pneuservisu.

Tire storage

Nepoužívané pneumatiky zakryjte

Jestliže váš obytný vůz zůstává po několik měsíců zaparkovaný na příjezdové cestě, na ulici nebo v garáži, pneumatiky zakryjte, abyste předešli jejich stárnutí vlivem UV záření.

Podobné články

Celoroční pneumatiky Continental

All-season tire

Užijte si každou sezónu s jednou sadou pneumatik. Do cíle dojedete bezpečně za všech jízdních podmínek.

Více zde

Jak celoroční pneumatiky fungují

A car driving on an ocean road with all-season tires

Jak se liší celoroční pneumatiky od zimních a letních pneumatik? Zde se dozvíte klíčová fakta o celoročních pneumatikách!

Více zde

Výsledky testů celoročních pneumatik Continental

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám věřit na slovo, jak dobře naše celoroční pneumatiky fungují. Stačí se podívat na naše hodnocení a recenze!

Více zde

Hloubka dezénu, zákony o pneumatikách a kdy celoroční pneumatiky vyměnit

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Klíčová fakta o celoročních pneumatikách, právních předpisech, hloubce dezénu a kdy je měnit.

Více zde

Průvodce nákupem celoročních pneumatik

An EV plugged into charge point with tires in full view

Vše, co potřebujete vědět o nákupu celoročních pneumatik.

Více zde