Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Car driving through a city during autumn

Celoroční pneumatiky: hloubka dezénu, zákony o pneumatikách a kdy celoroční pneumatiky vyměnit

 

Stručná fakta: to hlavní, co byste měli vědět o celoročních pneumatikách, bezpečnosti a předpisech pro pneumatiky

  • The suitability of all-season tires is dependent upon the climate in which you live
  • The tires are designed to perform all year round in moderate / mild climates
  • Continental’s all-season tires comply with most countries’ tire laws. To demonstrate compliance, the 3PMS symbol is displayed on the sides of the tire. However, to prevent fines and maintain safety, always best to check local winter tire laws.
  • Check your all-season tire tread depth regularly to maintain optimum traction and safety


Ať už nákup celoročních pneumatik teprve plánujete nebo již jste jejich vlastníkem, měli byste vědět několik důležitých věcí, které souvisejí s bezpečností, hloubkou dezénu a zákonnými požadavky. Tento článek se zabývá všemi těmito aspekty, takže vám poskytne všechny důležité informace, které byste jako vlastníci celoročních pneumatik měli znát. Pojďme na to.

Kdy přezout na celoroční pneumatiky?

Vzhledem k tomu, že celoroční pneumatiky jsou určeny pro provoz v průběhu celého roku v mírných klimatických podmínkách, můžete tak učinit kdykoli. Všechny celoroční pneumatiky Continental jsou navrženy tak, aby poskytovaly výjimečné záběrové vlastnosti v zimě i v létě a také vysoký brzdný výkon na suchých i mokrých vozovkách – dokonce i ve sněhové břečce. Navíc vynikají také dlouhou životností a nízkým valivým odporem.

Pokud žijete v mírných klimatických podmínkách a drsné zimy ani extrémní vedra se vás netýkají, pak jsou celoroční pneumatiky skvělou volbou, protože nabízejí dobrý výkon v průběhu celého roku a také větší pohodlí pro motoristy.

Jak vypadají mírné klimatické podmínky v souvislosti s pneumatikami?

Car driving through a city in the snow

Mírné klimatické podmínky jsou takové, kdy teplota jen zřídkakdy klesne pod bod mrazu. Jsou typické pro oblasti, kde se jen občas vyskytnou náročné zimní podmínky, jako je husté sněžení, led nebo extrémní mrazy.

Jestliže musíte jezdit v náročných zimních podmínkách, na ledu a sněhu, pak jsou pro vás lepší volbou sezónní pneumatiky. Zimní pneumatiky se obvykle používají od října do dubna a letní pneumatiky od dubna do září.

To hlavní, co byste si měli pamatovat, je fakt, že letní a zimní pneumatiky jsou určeny pro specifické a často extrémní povětrnostní podmínky, zatímco celoroční pneumatiky jsou skutečnými univerzály. Pokud si nejste jisti ohledně výběru správných pneumatik, obraťte se na svého místního dodavatele.

NEJLEPŠÍ CELOROČNÍ PNEUMATIKY PRO NEJLEPŠÍ FUNKCI V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU

Skvělé výsledky našich testů hovoří samy za sebe. V nezávislých testech si úspěšné pneumatiky Continental vedly více než dobře, takže splní vaše požadavky v průběhu celého roku. Stačí si vybrat!


Seznamte se s místními předpisy pro pneumatiky

Celoroční pneumatiky Continental jsou opatřeny symbolem 3PMS na bočnici, který značí, že jsou vhodné pro zimní provoz a splňují zákonné požadavky většiny zemí. To znamená, že během zimních měsíců nebudete muset tyto pneumatiky měnit. Přesto však doporučujeme ověřit, jaké specifické předpisy platí v oblasti, kde žijete nebo do které se chystáte. Seznamte se s místními předpisy ohledně použití zimních pneumatik, abyste předešli případným pokutám nebo ohrožení bezpečnosti.

Jaký význam má hloubka dezénu u celoročních pneumatik

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Pneumatiky jsou jedinou kontaktní plochou mezi automobilem a vozovkou. Právě proto je běhoun vašich celoročních pneumatik tak extrémně důležitý. Běhoun zajišťuje záběrové vlastnosti při jízdě. Pokud má jeho dezén nedostatečnou hloubku, vaše vozidlo ztratí trakci a dojde k prodloužení jeho brzdné dráhy. Mělké dezénové drážky navíc znesnadňují ovládání vozidla za mokra a zvyšují riziko aquaplaningu.

Společnost Continental doporučuje z bezpečnostních důvodů kontrolovat hloubku dezénu jednou měsíčně. Můžete k tomu využít indikátory opotřebení skryté mezi drážkami na pneumatice nebo měrku hloubky dezénu.


Související články

Celoroční pneumatiky Continental

All-season tire

Užijte si každou sezónu s jednou sadou pneumatik. Do cíle dojedete bezpečně za všech jízdních podmínek.

Více zde

Jak celoroční pneumatiky fungují

A car driving on an ocean road with all-season tires

Jak se liší celoroční pneumatiky od zimních a letních pneumatik? Zde se dozvíte klíčová fakta o celoročních pneumatikách!

Více zde

Celoroční pneumatiky pro obytné vozy

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rostoucí oblibou obytných vozů je čas zvážit správné pneumatiky pro váš obytný vůz. Tip od Continentalu: celoroční pneumatiky.

Více zde

Výsledky testů celoročních pneumatik Continental

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám věřit na slovo, jak dobře naše celoroční pneumatiky fungují. Stačí se podívat na naše hodnocení a recenze!

Více zde

Průvodce nákupem celoročních pneumatik

An EV plugged into charge point with tires in full view

Vše, co potřebujete vědět o nákupu celoročních pneumatik.

Více zde