Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Detail of Continental all-season tire

Jak celoroční pneumatiky fungují

Co byste měli vědět o celoročních pneumatikách

A car driving on wet roads in rainy weather

Stručná fakta: to hlavní, co byste měli vědět o celoročních pneumatikách:

  • Nabízejí kombinaci toho nejlepšího z letních i zimních pneumatik v podobě jedné celoroční pneumatiky, která dobře funguje za vysokých i nízkých teplot, za mokra i za sucha.
  • S celoročními pneumatikami mohou řidiči používat po celý rok jednu sadu pneumatik, není třeba je přezouvat.
  • Klíčem jsou klimatické podmínky v místě, kde jezdíte. Celoroční pneumatiky jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální vlastnosti v mírnějším podnebí.
  • Pravidelné kontroly a údržba představují způsob, jak zajistit, že si pneumatiky zachovají svou funkci a bezpečnost.

Celoroční pneumatiky tedy kombinují vlastnosti sezónních letních a zimních modelů do jedné univerzální pneumatiky, která podává nejlepší výkony v mírných povětrnostních podmínkách. Podívejme se na tuto univerzální pneumatiku blíže!

Alternativa k neustálému přezouvání letních a zimních pneumatik

Sezónní pneumatiky nabízejí nejlepší výkon v konkrétních podmínkách, pro které byly navrženy. Pro řadu řidičů je však přezouvání pneumatik každých šest měsíců poněkud obtěžující. Takže pokud jezdíte převážně v mírných klimatických podmínkách, mohly by být pro vás řešením celoroční pneumatiky. Jakmile je namontujete na vozidlo, již je není třeba přezouvat. Poradí si s jízdou za mokra, za sucha, a dokonce i s malou vrstvou sněhu. 

Čím se celoroční pneumatiky liší od ostatních typů pneumatik?

A woman driving a small car in the city

Celoroční pneumatiky Continental nabízejí kombinaci vlastností letních i zimních pneumatik a představují tak jakési hybridní řešení, které řidičům zpřístupní to nejlepší z obou světů, pokud nejezdí v extrémních povětrnostních podmínkách.

Vyznačují se přiměřenou hloubkou dezénu, který není ani příliš nízký, ani příliš vysoký a umožňuje řidiči plnou kontrolu nad vozidlem v průběhu celého roku.

Adaptivní celoroční směs zaručuje prvotřídní funkci na zasněžených a mokrých zimních vozovkách. Díky flexibilnímu profilu dezénu, který obsahuje otevřené ramenní bloky s minimem lamel, poskytují celoroční pneumatiky dobrý brzdný výkon také na suchém i mokrém povrchu za letního počasí.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že letní a zimní pneumatiky jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální výkon za konkrétních podmínek, zatímco celoroční pneumatiky si dokážou poradit se širokou škálou různých povětrnostních podmínek, s výjimkou extrémních.

NEJLEPŠÍ CELOROČNÍ PNEUMATIKY PRO NEJLEPŠÍ FUNKCI V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU

Skvělé výsledky našich testů hovoří samy za sebe. V nezávislých testech si úspěšné pneumatiky Continental vedly více než dobře, takže splní vaše požadavky v průběhu celého roku. Stačí si vybrat!


PRO KOHO JSOU CELOROČNÍ PNEUMATIKY VHODNÉ?

A car driving on a motorway

V případě, že se s vozidlem pohybujete pouze v mírných povětrnostních podmínkách, mohou pro vás být celoroční pneumatiky pohodlnějším řešením. Jsou k dispozici pro celou řadu vozů. Ať už jezdíte v sedanu, kompaktním voze nebo v SUV, naše celoroční pneumatiky jsou k dispozici ve všech kompatibilních rozměrech.

Díky tomu, že se vyznačují nižším valivým odporem, který výrazně přispívá ke snížení spotřeby paliva, představují vhodnou alternativu také pro elektromobily.

V některých zemích je vyžadováno, aby byly pneumatiky určené pro zimní podmínky opatřeny symbolem sněhové vločky a horského štítu se třemi vrcholy. I na to se u našich pneumatik můžete spolehnout. Přestože doporučujeme používat celoroční pneumatiky pouze v mírném podnebí, všechny naše modely celoročních pneumatik jsou schváleny i pro zimní použití.


ÚDRŽBA CELOROČNÍCH PNEUMATIK

 

Celoroční pneumatiky vyžadují pravidelnou údržbu stejně jako jakékoli jiné pneumatiky. Ta zajistí lepší ovladatelnost, trakci a jízdní komfort vozidla, ale také prodlouží životnost pneumatik. Ať už tedy používáte letní pneumatiky, zimní pneumatiky, pneumatiky typu runflat nebo celoroční pneumatiky, nikdy byste neměli zapomínat na následující:

  • Pravidelně kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách a vždy pneumatiky hustit v souladu s tabulkou doporučených tlaků pro pneumatiky přední i zadní nápravy uvedenou v příručce k vozidlu.
  • I když je vaše vozidlo vybaveno senzory TPMS, doporučuje společnost Continental preventivně každé dva až čtyři týdny tlak vzduchu v pneumatikách zkontrolovat.
  • Při každé kontrole tlaku vzduchu v pneumatikách nezapomeňte zkontrolovat také hloubku dezénu. Můžete k tomu využít indikátory opotřebení běhounu na pneumatice nebo měrku hloubky dezénu.

Související články

Celoroční pneumatiky Continental

All-season tire

Užijte si každou sezónu s jednou sadou pneumatik. Do cíle dojedete bezpečně za všech jízdních podmínek.

Více zde

Celoroční pneumatiky pro obytné vozy

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rostoucí oblibou obytných vozů je čas zvážit správné pneumatiky pro váš obytný vůz. Tip od Continentalu: celoroční pneumatiky.

Více zde

Výsledky testů celoročních pneumatik Continental

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám věřit na slovo, jak dobře naše celoroční pneumatiky fungují. Stačí se podívat na naše hodnocení a recenze!

Více zde

Hloubka dezénu, zákony o pneumatikách a kdy celoroční pneumatiky vyměnit

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Klíčová fakta o celoročních pneumatikách, právních předpisech, hloubce dezénu a kdy je měnit.

Více zde

Průvodce nákupem celoročních pneumatik

An EV plugged into charge point with tires in full view

Vše, co potřebujete vědět o nákupu celoročních pneumatik.

Více zde