Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Car driving through pouring rain 

Průvodce nákupem celoročních pneumatik

Vše, co byste měli vědět o nákupu celoročních pneumatk

 

Stručná fakta: Které celoroční pneumatiky jsou pro vás ty pravé

  • Celoroční pneumatiky jsou vhodné pro celou řadu vozidel, od osobních automobilů až po vozy SUV, elektromobily a nákladní vozidla.
  • Celoroční pneumatiky Continental jsou opatřeny označením M+S a rovněž symbolem 3PMS, což značí, že jsou vhodné pro zimní podmínky a splňují zákonné požadavky většiny zemí na pneumatiky pro zimní provoz.
  • Celoroční pneumatiky Continental jsou vhodné pro elektromobily, protože si dokážou lépe poradit s jejich vyššími nároky na obutí v souvislosti s jejich vyšší hmotností a vysokým točivým momentem dostupným od nulových otáček.
  • Řada prémiových celoročních pneumatik Continental je vhodná pro všechny vozy SUV.

Celoroční pneumatiky poskytnou motoristům to nejlepší z obou světů: hloubku dezénu vhodnou pro většinu zimních podmínek, působivou životnost běhounu a vysvobození od nutnosti každý rok přezouvat zimní a letní pneumatiky a následně je také skladovat. Mohou být ideálním řešením, jestliže jezdíte v mírných klimatických podmínkách.

Sezónní pneumatiky jsou nejlepším řešením v případě, že musíte jezdit za extrémních zimních podmínek nebo za velmi vysokých letních teplot.

Zjistěte, zda jsou pro vás celoroční pneumatiky správným řešením, objevte, které celoroční pneumatiky pro osobní automobily, elektromobily, vozy SUV nebo užitková vozidla jsou nejlepší a seznamte se s významem symbolů na bočnici vašich pneumatik.

Na co se zaměřit, než si pořídíte celoroční pneumatiky

Zvažte, v jakých podmínkách budete jezdit a jak často. Jestliže máte vůz kategorie SUV, který musí ve městě jezdit hladce a tiše, ale také musí pravidelně zvládat nezpevněný povrch, budete potřebovat značku pneumatik vhodných do jakéhokoli terénu, jež nabízí nejlepší trakci a také odolnost vůči opotřebení běhounu. Nebo možná jezdíte osobním automobilem, který stráví většinu času v městském prostředí? V takovém případě byste se měli zaměřit spíše na brzdné vlastnosti, nízký valivý odpor a odolnost vůči aquaplaningu.

Vaše bezpečnost a klid jsou pro nás přirozeně hlavními oblastmi zájmu. Využijte našeho nákupního průvodce neboli funkci pro vyhledávání pneumatik, která vám pomůže najít ideální nové pneumatiky, ať už řídíte jakýkoli vůz: 

NEJLEPŠÍ CELOROČNÍ PNEUMATIKY PRO NEJLEPŠÍ FUNKCI V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU

Skvělé výsledky našich testů hovoří samy za sebe. V nezávislých testech si úspěšné pneumatiky Continental vedly více než dobře, takže splní vaše požadavky v průběhu celého roku. Stačí si vybrat!


Jak vypadají symboly označující celoroční pneumatiku na bočnici?

Close-up of an all-season Continental tire showing the ‘M+S’ and 3PMSF symbols

Pokud víte, jak symboly a hodnoty uvedené na bočnici pneumatiky číst, zjistíte z nich spoustu informací. Více se dozvíte zde. 

Chcete-li mít jistotu, že vám celoroční pneumatiky poskytnou optimální výkon za všech povětrnostních podmínek s výjimkou nejextrémnějších, měli byste na bočnici pneumatiky hledat označení „M+S“ a symbol „3PMSF“ (sněhová vločka a horský štít se třemi vrcholy) – doslova jde o obrázek horského štítu se třemi vrcholy a sněhovou vločkou uvnitř.

Označení „M+S“ znamená, že je daná pneumatika vhodná pro jízdu v blátě a sněhu. Symbol „3PMSF“ pak značí, že pneumatika je na základě nezávislých odborných testů certifikována jako způsobilá pro jízdu na sněhu. Symbol horského štítu se třemi vrcholy rovněž znamená, že pneumatika je vhodná pro provoz v oblastech, kde je použití zimních pneumatik vyžadováno zákonem.

Celoroční pneumatiky Continental jsou opatřeny oběma těmito symboly, proto jsou neuvěřitelně univerzální a představují skvělou investici. Pokud však vyrazíte do drsných zimních podmínek, kde teploty pravidelně klesají pod bod mrazu, musíte použít zimní pneumatiky.


Sezónní nebo celoroční pneumatiky pro elektromobily?

An EV plugged into charge point with tires in full view

Elektromobily jsou budoucnost, avšak zatímco jejich uhlíková stopa je znatelně nižší, nároky, které kladou na pneumatiky, jsou mnohem vyšší. Z jakého důvodu? Akumulátory mají vysokou hmotnost, proto jsou kola více zatížena. Elektromobily nabízejí rovněž maximum točivého momentu dostupné již od nulových otáček, což představuje pro pneumatiky vyšší zatížení a také to přispívá k rychlejšímu opotřebení běhounu. Vyšší hmotnost se projevuje také delší brzdnou dráhou.

Obecně vzato, pokud jezdíte elektromobilem, měli byste pneumatikám věnovat mimořádnou péči – ať už jde o sezónní nebo celoroční pneumatiky – a zvolit pneumatiky vyšší výkonnostní třídy než u klasického vozu se spalovacím motorem.

V mnoha ohledech se v případě elektromobilu může přezouvání letních a zimních pneumatik jevit jako to nejlepší řešení. Pokročilý výzkum a nejmodernější technologie celoročních pneumatik Continental nicméně potvrzují, že jsou vhodné pro použití u elektromobilů a i přes jejich vyšší nároky nabízejí dobrou životnost běhounu.

Které celoroční pneumatiky jsou nejlpší pro vozy SUV?

A SUV with all-season tires

Společnost Continental nabízí celou řadu celoročních pneumatik pro vozy SUV, které patří mezi nejlepší ve své třídě a vynikají dlouhou životností běhounu.

  • Jestliže řídíte crossover, patrně se většina jízd odehrává ve městě. Celoroční pneumatiky Continental přinášejí excelentní jízdní vlastnosti v průběhu celého roku, nízký valivý odpor a dokonce technologii pro snížení hlučnosti, která zaručuje jejich hladké a tiché odvalování.
  • Hmotnost akumulátorů a okamžitě dostupný točivý moment u elektrických SUV kladou na pryžovou směs celoročních pneumatik pro elektromobily mimořádné nároky. Směs tak musí být obzvláště robustní, aby zajistila dobré záběrové vlastnosti a také vysoký brzdný výkon. A pokud se rozhodnete vzít své elektrické SUV do terénu, potřebujete  to pravou kombinaci hladkého běhounu s nízkým valivým odporem a optimální trakce pro jízdu na nezpevněném povrchu.
  • Ultra vysokovýkonná SUV vyžadují prémiové pneumatiky, které nabídnou výjimečné jízdní vlastnosti, maximální záběrové vlastnosti a delší životnost běhounu. Naše High-Performance Technology Center (HTPC) neustále vyvíjí inovativní technologie s cílem zvýšit výkonnost pneumatik a také vytváří nové dezény, které umožňují vysokovýkonným vozům kategorie SUV využívat jejich potenciál na maximum.

Můžete si být jisti, že po stránce bezpečnosti, výkonu a hospodárnosti celoročních pneumatik nedělá společnost Continental žádné kompromisy.

Související články

Celoroční pneumatiky Continental

All-season tire

Užijte si každou sezónu s jednou sadou pneumatik. Do cíle dojedete bezpečně za všech jízdních podmínek.

Více zde

Jak celoroční pneumatiky fungují

A car driving on an ocean road with all-season tires

Jak se liší celoroční pneumatiky od zimních a letních pneumatik? Zde se dozvíte klíčová fakta o celoročních pneumatikách!

Více zde

Celoroční pneumatiky pro obytné vozy

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rostoucí oblibou obytných vozů je čas zvážit správné pneumatiky pro váš obytný vůz. Tip od Continentalu: celoroční pneumatiky.

Více zde

Výsledky testů celoročních pneumatik Continental

Tire tests performed on Conti tires

Nemusíte nám věřit na slovo, jak dobře naše celoroční pneumatiky fungují. Stačí se podívat na naše hodnocení a recenze!

Více zde

Hloubka dezénu, zákony o pneumatikách a kdy celoroční pneumatiky vyměnit

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Klíčová fakta o celoročních pneumatikách, právních předpisech, hloubce dezénu a kdy je měnit.

Více zde