Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

The Contidrom

Výsledky testů celoročních pneumatik

CELOROČNÍ PNEUMATIKY CONTINENTAL: VÝSLEDKY TESTŮ A HODNOCENÍ

Tire tests performed on Conti tires

Stručná fakta: to hlavní, co byste měli vědět o celoročních pneumatikách, bezpečnosti a předpisech pro pneumatiky:

  • Vhodnost celoročních pneumatik závisí na klimatických podmínkách, ve kterých žijete.
  • Univerzální pneumatiky jsou určeny pro celoroční provoz za mírných klimatických podmínek.
  • Celoroční pneumatiky Continental vyhovují předpisům pro pneumatiky ve většině zemí. O tom svědčí také symbol 3PMS na jejich bočnici. Abyste však předešli případným pokutám a aby byla zajištěna maximální bezpečnost, vždy doporučujeme ověřit místní předpisy týkající se použití zimních pneumatik.
  • U celoročních pneumatik pravidelně kontrolujte hloubku dezénu, aby poskytovaly optimální trakci a bezpečnost.

Ať už nákup celoročních pneumatik teprve plánujete nebo již jste jejich vlastníkem, měli byste vědět několik důležitých věcí, které souvisejí s bezpečností, hloubkou dezénu a zákonnými požadavky. Tento článek se zabývá všemi těmito aspekty, takže vám poskytne všechny důležité informace, které byste jako vlastníci celoročních pneumatik měli znát. Pojďme na to.

Kdy přezout na celoroční pneumatiky?

Vzhledem k tomu, že celoroční pneumatiky jsou určeny pro provoz v průběhu celého roku v mírných klimatických podmínkách, můžete tak učinit kdykoli. Všechny celoroční pneumatiky Continental jsou navrženy tak, aby poskytovaly výjimečné záběrové vlastnosti v zimě i v létě a také vysoký brzdný výkon na suchých i mokrých vozovkách – dokonce i ve sněhové břečce. Navíc vynikají také dlouhou životností a nízkým valivým odporem.

Pokud žijete v mírných klimatických podmínkách a drsné zimy ani extrémní vedra se vás netýkají, pak jsou celoroční pneumatiky skvělou volbou, protože nabízejí dobrý výkon v průběhu celého roku a také větší pohodlí pro motoristy. 

TESTY CELOROČNÍCH PNEUMATIK

Tire tests performed on Conti tires

Vaše bezpečnost je pro nás ve společnosti Continental naprostou prioritou, proto při vývoji pneumatik zohledňujeme všechny možné aspekty související s bezpečností a komfortem. Veškeré inovace společnosti Continental musejí projít náročným testováním, než se dostanou do produkční fáze. Naši technici cestují po celém světě, od Německa přes Švédsko až po Spojené státy, aby se ujistili, že každá pneumatika Continental – ať už jde o zimní, letní, celoroční nebo speciální sportovní či terénní pneumatiku – prochází důkladným testováním našich odborníků za různých povětrnostních podmínek a na všech typech povrchů.

Každá nová pneumatika musí nejprve absolvovat stovky testovacích kilometrů na našem hlavním zkušebním okruhu Contidrom, který se nachází v německém Hannoveru. Následně se zaměřujeme na mnohem náročnější testování našich pneumatik než jakýkoli jiný výrobce, protože je pro nás důležité, aby obstály rovněž v nezávislých testech. A také se nám to daří: pneumatiky Continental se v nezávislých testech pravidelně umisťují na předních příčkách. Několikrát jsme byli vyhlášeni jako nejlepší značka pneumatik roku nejen německou asociací motoristů ADAC, ale také věhlasnými motoristickými magazíny včetně AutoBild a AutoZeitung. Na tyto úspěchy jsme patřičně hrdí, protože jsou důkazem přesvědčení motoristů, že když jezdí s pneumatikami Continental, jsou v dobrých rukou.
Při testech a hodnocení celoročních pneumatik je však jen obtížně splnitelné, aby vynikaly ve všech hodnocených kritériích. Tyto unikátní pneumatiky musejí kombinovat vlastnosti pro prakticky všechny povětrnostní podmínky a nabízet to nejlepší ze světa zimních i letních pneumatik, tedy dobrou trakci, dobré jízdní vlastnosti, dobrý brzdný výkon, dobrý komfort a také dlouhou životnost.

Řada celoročních pneumatik Continental naštěstí získala výborná hodnocení a recenze a zákazníci je často doporučují ostatním. Všechny naše celoroční pneumatiky zaujmou odolnými bočnicemi, vynikajícím běhounem, pružnou pryžovou směsí a celkově vysokým výkonem za všech povětrnostních podmínek s výjimkou extrémních.

NEJLEPŠÍ CELOROČNÍ PNEUMATIKY PRO NEJLEPŠÍ FUNKCI V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU

Skvělé výsledky našich testů hovoří samy za sebe. V nezávislých testech si úspěšné pneumatiky Continental vedly více než dobře, takže splní vaše požadavky v průběhu celého roku. Stačí si vybrat!


NEJLÉPE HODNOCENÉ CELOROČNÍ PNEUMATIKY CONTINENTAL

Jednou z našich nejlepších celoročních pneumatik dle závěrů nezávislých testů je Continental AllSeasonContact™. Přední německý motoristický magazín AutoBild ji dokonce ohodnotil jako nejlepší celoroční pneumatiku pro rok 2020. Test magazínu AutoBild rovněž zmínil, že pneumatika AllSeasonContact™ předvedla vynikající záběrové vlastnosti na sněhu, jimiž dokonce předčila některé zimní pneumatiky.

V dalších nezávislých testech pak zaznělo:  – „Většina řidičů se shodla na tom, že tato pneumatika podávala špičkový výkon na sněhu a zajišťovala přesné řízení, dobré jízdní a záběrové vlastnosti za mokra. Rovněž prokázala velmi dobrou odolnost vůči aquaplaningu a nízké opotřebení.“

–  „… tyto pneumatiky si vedly velmi dobře za různých povětrnostních podmínek, včetně sněhu/břečky, silného deště i za sucha.“

– „… tyto pneumatiky nabízejí mimořádný jízdní komfort, hladké odvalování, dobrou trakci a nízkou hlučnost.“

Pneumatiky Continental VanContact™ 4Season získaly rovněž doporučení od magazínu Promobil, který je nejstarším časopisem o obytných vozech v Německu a největším v Evropě. Jeho redakce dospěla po testech celoročních pneumatik k následujícím závěrům:

  • Velmi dobrá trakce, zatáčení a brzdění na sněhu
  • Snadná ovladatelnost za mokra
  • Velmi dobré záběrové vlastnosti při zatáčení na suché vozovce
  • Nízký valivý odpor
  • Nízká úroveň hluku na vozovce

Související články

Celoroční pneumatiky Continental

All-season tire

Užijte si každou sezónu s jednou sadou pneumatik. Do cíle dojedete bezpečně za všech jízdních podmínek.

Více zde

Jak celoroční pneumatiky fungují

A car driving on an ocean road with all-season tires

Jak se liší celoroční pneumatiky od zimních a letních pneumatik? Zde se dozvíte klíčová fakta o celoročních pneumatikách!

Více zde

Celoroční pneumatiky pro obytné vozy

A motorhome with all-season tires in a scenic ocean setting

S rostoucí oblibou obytných vozů je čas zvážit správné pneumatiky pro váš obytný vůz. Tip od Continentalu: celoroční pneumatiky.

Více zde

Hloubka dezénu, zákony o pneumatikách a kdy celoroční pneumatiky vyměnit

Person checking their tire tread using a tread depth gauge

Klíčová fakta o celoročních pneumatikách, právních předpisech, hloubce dezénu a kdy je měnit.

Více zde

Průvodce nákupem celoročních pneumatik

An EV plugged into charge point with tires in full view

Vše, co potřebujete vědět o nákupu celoročních pneumatik.

Více zde