Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

ContiSilent™ – Méně hluku v interiéru

Ticho je také zvuk. Luxusní zvuk.

topic_intro_image1

ContiSilent™ je technologie pro snížení hluku pneumatik vyvinutá společností Continental.

Přehled faktů

  • Méně hluku uvnitř vozidla při jízdě na jakékoli vozovce
  • ContiSilent™ funguje za každého počasí
  • Jízdní vlastnosti a charakteristiky zůstávají nezměněny
  • Žádný negativní vliv na životnost, zatížitelnost ani rychlost
  • Stejný způsob montáže i skladování jako u standardních pneumatik

O technologii

Méně hluku, více pohody.

ContiSilent™ je technologie pro snížení hluku pneumatiky vyvinutá společností Continental. Snižuje hluk uvnitř vozidla při jízdě na jakémkoli povrchu. Pneumatiky ContiSilent™ jsou opatřeny tlumicí vložkou z polyuretanové pěny, která je přilepena na vnitřní straně běhounu. Struktura této pěny se vlivem teploty nijak nemění.

ContiSilent™ pomáhá snížit hluk ve vozidle až o 9 dB(A), v závislosti na typu vozidla, rychlosti jízdy a povrchu vozovky. V současné době je tato technologie dostupná pouze u letních pneumatik a lze ji použít u všech běžně dostupných ráfků. Jízdní vlastnosti, životnost pneumatik ani maximální rychlost a zatížitelnost nejsou touto technologií nijak ovlivněny. Tlumicí vložky doporučujeme instalovat na všechna čtyři kola.


Technické detaily

topic_intro_image1

ContiSilent™ pneumatiky obsahují polyuretanovou pěnu na polyetherovém základě. Ta je pěvně nanesená v přilnavé vrstvě na vnitřní části pneumatiky v oblasti běhounu.

topic_intro_image1

Během jízdy za vysokých rychlostí ContiSilent™ snižuje hluk uvnitř vozidla až o 9 dB(A). Úroveň snížení hluku je závislé na typu vozidla, rychlosti a povrchu vozovky.