Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Pneumatiky pro elektrická vozidla Continental na VW Volkswagen ID.3

Pneumatiky pro elektrická vozidla

Nejlepší pneumatiky pro elektromobily a hybridy

Elektrická vozidla a hybridní automobily s nízkými emisemi jsou hnací silou transformace mobility, jak ji známe. To znamená, že je čas se dozvědět více o high-tech pneumatikách, díky nimž míříme do budoucnosti bez emisí. I když nemusíme zcela znovu objevovat kolo, je třeba se zaměřit na určité aspekty pneumatiky, abychom pro elektromobily zajistili optimální výkon. V závislosti na koncepci vozidla se mohou požadavky na pneumatiky lišit od nevýznamných po významné. Získejte informace o měnících se požadavcích na pneumatiky a našich novinkách v pneumatikách od společnosti Continental, které splňují požadavky na dobu elektrickou.

Zvýšená hmotnost znamená delší brzdnou dráhu, vysoký okamžitý točivý moment znamená vysoké opotřebení pneumatik

Ve srovnání se spalovacími vozy snižuje technologie elektrického pohonu hluk motoru, emise, údržbu a provozní náklady. Jedním z důsledků mnoha výhod elektrického vozidla je však výrazné zvýšení hmotnosti. Baterie jsou těžké a jejich váha dodatečně zatěžuje pneumatiky.

Točivý moment elektrického motoru má svou pozitivní a negativní stránku. V prvé řadě to znamená okamžité zrychlení. V druhé řadě tento vysoký okamžitý točivý moment dodatečně zatěžuje pneumatiky.

Poslechněte si, jak náš odborník na pneumatiky Nels vysvětluje význam výkonu pneumatik pro elektrická vozidla:


Start

Naše inovace pneumatik Continental splňují hlavní výzvy, které představují elektrická vozidla, třemi způsoby:

  • Pneumatiky pro elektrická vozidla nesou větší zatížení a musí odolávat vysokému okamžitému točivému momentu, což vede k vyššímu opotřebení pneumatik, proto potřebujeme pneumatiky s robustnějšími konstrukcemi a odolnějšími běhounovými směsmi.  
  • Větší hmotnost a větší setrvačnost elektrických vozidel znamenají delší brzdnou dráhu, proto klademe zvláštní důraz na optimální přilnavost.
  • Díky vysokému okamžitému točivému momentu, zvýšené hmotnosti, poptávce po vysoké životnosti a nižším emisím přichází ještě větší potřeba minimálního valivého odporu, takže pneumatiky pro elektromobily nabízejí plynulejší, energeticky úspornější jízdu.

Průvodce pneumatikami pro elektrické a hybridní automobily

Výběr správných pneumatik pro elektrická vozidla je zásadní pro účinnost, brzdný výkon a kilometrový výkon elektromobilu. Co je třeba vzít v úvahu při nákupu nových pneumatik pro elektrická nebo hybridní auta:

How to choose tires for electric vehicles

Vyberte vhodné pneumatiky pro vaše elektrické auto

Koupí e-automobilu nebo hybridu jste si již předplatili budoucnost mobility. Doplňte své špičkové auto o pneumatiky navržené jako doplněk technologie elektrických vozidel. Prémiové řady pneumatik od společnosti Continental se svými nejmodernějšími výrobními postupy splňují požadavky, které se požadují po dnešních elektrických vozidlech.

Zkontrolujte index nosnosti pneumatik

Nákup pneumatik, které unesou váhu vašeho vozu, je vždy důležitý, ale při výběru pneumatiky pro elektromobil je zásadní. Vzhledem k hmotnosti elektrického automobilu, potřebujete robustnější pneumatiky. Můžete například vzít v úvahu pneumatiky XL, které mají podstatně vyšší nosnost než standardní pneumatiky.

Pneumatiky s nízkým valivým odporem pro elektrická vozidla

Valivý odpor pneumatiky hraje u elektromobilů ještě větší význam. Nižší valivý odpor znamená větší elektrický dojezd a vyšší účinnost, a zároveň přispívá k celkové udržitelnosti provozu vašeho vozu. Náš EcoContact ™ 6 dosahuje optimální rovnováhy mezi velikostí pneumatik a rozložením komponentů. High-tech běhounové směsi nabízí efektivní  spojení mezi silikou a kaučukem. To umožňuje optimální přizpůsobení směsi měnícím se podmínkám na silnici, což v konečném důsledku zlepšuje valivý odpor a opotřebení pneumatiky.


Optimální adheze pro kratší brzdnou dráhu u elektrických automobilů

Větší hmotnost vozu znamená také delší brzdnou dráhu. Dobrá pneumatika to může vynahradit, takže je důležité používat co nejlepší možnou běhounovou směs. Například náš EcoContact ™ 6 spoléhá na svou prémiovou směs Green Chilli 2.0 s aditivy pro lepší brzdný výkon, a to i pro těžší elektromobily. 

Pneumatiky se sníženou hlučností pro elektrická vozidla

Při absenci zvuku motoru přispívají pneumatiky se sníženou hlučností k hladkému a tichému zážitku z jízdy, díky snížení množství hluku přenášeného do kabiny cestujících. Naše technologie ContiSilent ™ eliminující hluk pneumatik je navržena tak, aby snižovala vnitřní hluk na všech površích vozovky a vedla k většímu komfortu. ContiSilent ™ pomáhá snižovat hluk interiéru vozidla až o 9 dB (A) v závislosti na typu vozidla, jeho rychlosti a povrchu vozovky. Je také k dispozici pro EcoContact ™ 6 a je kompatibilní se všemi běžně dostupnými ráfky.

Odolnější běhounové směsi, které vydrží točivý moment elektromobilu

Elektrická vozidla se mohou pochlubit okamžitým točivým momentem, což znamená, že zrychlují v okamžiku, kdy sešlápnete pedál. Vysoký okamžitý točivý moment elektrických vozidel však může také zvýšit opotřebení. Kromě dobré přilnavosti vyžaduje běhounová směs použitá pro pneumatiky elektrických vozů také nízký valivý odpor.

Continental tire production

EcoContact ™ 6 - naše nejlepší pneumatika pro elektromobily

Vývojoví pracovníci pneumatik společnosti Continental čelili výzvám revoluce v oblasti mobility. Například EcoContact ™ 6 řeší specifické problémy vyvolané zvýšenou hmotností elektromobilů a hybridů. Pomáhá vyvážit potřebu nízkého valivého odporu, vysoké přilnavosti a odolnosti. Také naše další prémiové řady pneumatik od společnosti Continental se svými nejmodernějšími technologiemi již splňují požadavky, které vznikají pro současná elektrická vozidla.

Ochrana, péče a údržba pneumatik pro elektromobily

Ke zvýšení životnosti pneumatik elektrických vozidel je obzvláště důležitá údržba. Stejně jako u ostatních pneumatik byste měli pravidelně kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách a v případě potřeby jej upravit. Správné seřízení kol sníží opotřebení pneumatik a mělo by být kontrolováno každých 6 měsíců, nebo dříve, pokud narazíte na obrubník, výmol či jinou překážku. Odborník může zkontrolovat nadměrné opotřebení, zejména na vnitřní hraně pneumatiky, a podle potřeby doporučí jejich rotaci na vozidle nebo výměnu.

 

Pokud je to možné, nahraďte klasické OE pneumatiky, které nebyly navrženy pro potřeby elektrických vozidel, ale byly speciálně vyrobeny tak, aby odpovídaly přesnému modelu vozidla. Společnost Continental dodává speciální OE pneumatiky pro Teslu a nový Volkswagen ID.3.

Najděte správné pneumatiky Continental