Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

Výkonný počítač jako

elektronický mozek ID.3

AUTO, KTERÉ SE OVLÁDÁ STEJNĚ SNADNO JAKO CHYTRÝ TELEFON

Nebylo by skvělé, kdyby se vaše auto a zejména jeho software používaly stejně snadno jako váš chytrý telefon? Kdybyste si mohli snadno instalovat aplikace a služby, kdykoli se vám zachce? Ukážeme vám, že to už není vize budoucnosti.

TESTOVACÍ JÍZDA S CIRILEM KOMOTAREM

Slovinský vloger a automobilový novinář Ciril Komotar se pro nás vydal na cestu a otestoval nový plně elektrický Volkswagen ID. 3 a zejména jeho pneumatiky. Podívejte se, co jeho jízda přinesla!

Start
 


MODERNÍ AUTOMOBILY JAKO ELEKTRONICKÉ ROZBOČOVAČE

A car with symbols of modern electronic features.

Moderní elektronika přenáší data bleskovou rychlostí a vytváří základ pro autonomní řízení.

Atraktivní a pohodlné: Dnešní automobily nabízejí různé elektronické funkce, které nám usnadňují život. Prostřednictvím hlasových nebo dotykových displejů můžete ovládat většinu funkcí a rozhodovat se, jakou hudbu chcete poslouchat nebo kam chcete jet. A buďme upřímní, komu by se tyto funkce a služby nelíbily?

Ale jakkoli jsou tyto funkce pohodlné, vyžadují také velký výpočetní výkon. Odkud se tedy bere?

Doposud bylo v automobilech zapotřebí řady různých elektronických řídicích jednotek, které poháněly jejich různé funkce, například airbag, klimatizační systém nebo připojení k mobilní síti. Jedno vozidlo může mít na palubě až 100 nebo více řídicích jednotek. Moderní automobily střední třídy navíc obsahují více než dva kilometry elektronické kabeláže, která zásobuje různé systémy energií a umožňuje jim vzájemnou komunikaci. Šílené, že?

AUTO BUDOUCNOSTI VYŽADUJE JEŠTĚ VÍCE

S rozvojem automobilů a stále častějším využíváním elektromobility a autonomního řízení budou vyšší nároky moderních vozidel příliš vysoké na to, aby je elektronika současných modelů zvládla. Zejména autonomní jízda bude generovat obrovské objemy dat a složitost se bude s rostoucím propojením vozidel enormně zvyšovat.

INOVATIVNÍ SUPERMOZEK

Žena prohlíží palubní počítač.

Deska s plošnými spoji je ústředním prvkem vysoce výkonného počítače.

Nový prototyp Volkswagen ID.3 je prispôsobený týmto požiadavkám a je založený na úplne novej architektúre. Vozidlo je vybavené dvoma výkonnými počítačmi. Jeden z nich - takzvaný "elektronický mozog" ID.3 - vyvinula spoločnosť Continental. Jeho úlohou je riadiť rôzne funkcie a dátové toky v aute, podobne ako v ľudskom mozgu. Počítač s doskou plošných spojov o veľkosti približne listu papiera A4 sa môže pochváliť rýchlosťou prenosu dát, ktorá je mnohonásobne vyššia ako pri štandardných obvodoch.

 

Je pro nás velkým úspěchem, že se náš koncept serveru dostává do sériové výroby u Volkswagenu. Nejde jen o novou éru ve vývoji komplexních elektronických architektur, ale o milník v digitální transformaci.

Helmut Matschi, vedoucí oblasti sítí a informací pro vozidla

CO PRO VÁS JAKO ŘIDIČE ZNAMENÁ VÝKONNÝ POČÍTAČ?

The applications of a car are illustrated.

Vysoký výpočetní výkon pro plně elektrická a plně síťová vozidla.

Jednoduše řečeno: Téměř nekonečná flexibilita. Do vozu si můžete snadno nainstalovat aplikace a služby podle vlastního výběru, stejně jako do chytrého telefonu. Bezpečnostní mezery lze opravit na dálku, a brzy bude dokonce možné instalovat nové jízdní funkce, aniž by vůz musel navštívit servis. Vše bude probíhat bezdrátově prostřednictvím mobilní komunikační sítě nebo WiFi.

Pro vás to znamená, že vůz zůstane aktuální i několik let po jeho zakoupení. Díky výkonným počítačům se také nákladné stahování výrobků z trhu kvůli chybám softwaru stane minulostí.

PNEUMATIKY ŠITÉ NA MÍRU PLNĚ ELEKTRICKÉMU VOZU ID.3

A white Volkswagen ID.3.

Volkswagen ID.3 na pneumatikách Continental s nízkým valivým odporem.

Kromě těchto elektronických inovací na palubě existují také speciální požadavky na pneumatiky vozu ID.3 a jeho kontakt s vozovkou. Jsme hrdí na to, že můžeme model ID.3 vybavit také našimi pneumatikami optimalizovanými pro plně elektrický vůz. Poskytují:

  • nízký valivý odpor, který šetří energii a pomáhá zajistit maximální možný dojezd mezi jednotlivými nabitími.

  • nízkou hlučnost pneumatik a vozovky pro pohodlí cestujících.

  • aerodynamický design bočnic, který pomáhá minimalizovat aerodynamický odpor vozidla.

  • mobilitu i v případě defektu díky technologii ContiSeal™ společnosti Continental.

 

ZŮSTAT MOBILNÍ I V PŘÍPADĚ DEFEKTU: PNEUMATIKY ID.3 JSOU VYBAVENY TECHNOLOGIÍ CONTISEAL™.

Cross-section of a ContiSeal™ tire punctured by a nail
  • Technologie ContiSeal™ snižuje následky poškození běhounu pneumatiky: Průrazy do průměru 5 mm (např. způsobené hřebíkem) jsou díky jedinečné technologii okamžitě utěsněny.

  • Stálá mobilita a nezměněný kilometrový proběh - není třeba okamžitě zastavovat nebo měnit pneumatiky na silnici.

  • Neomezené jízdní vlastnosti shodné s pneumatikou bez technologie ContiSeal™ při běžném provozu.

Zjistěte více o technologii ContiSeal™

ELEKTRIFIKOVANÝ VÝKON SE SNOUBÍ S TRVALOU MOBILITOU

Letní pneumatika EcoContact™ 6 a zimní pneumatika WinterContact™ TS 850 P.

Letní pneumatika EcoContact™ 6 a zimní pneumatika WinterContact™ TS 850 P.


Naše pneumatiky pro vůz ID.3 jsou speciálně přizpůsobeny individuálním vlastnostem vozidla a jsou snadno rozpoznatelné podle označení Volkswagen ⊕ na boční stěně. Toto označení dokazuje, že pneumatiky prošly různými testy a poskytují kvalitu, komfort, výkon a hospodárnost. Díky tomu se ideálně hodí pro vůz ID.3. Letní pneumatika EcoContact™ 6 a zimní pneumatika WinterContact™ TS 850 P Special byly přizpůsobeny specifickým požadavkům vozu ID.3.