Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Zbývající hloubka dezénu

Co jsou indikátory opotřebení běhounu (TWI)?

RemainingTreadDepth

Indikátory opotřebení běhounu jsou příčná žebra rovnoměrně rozmístěná po obvodu pneumatiky v hlavních podélných drážkách. Jakmile se běhoun dostane na jejich úroveň, dosáhl dezén minimální přípustné hloubky přibližně 1,6 mm. Společnost Continental může potvrdit, že hodnota 1,6 mm je široce uznávaná minimální přípustná hodnota pro hloubku dezénu, při které je nutné pneumatiky vyměnit.

Tento standard byl přijat jako zákonný předpis mnoha ministerstvy dopravy a dopravními úřady po celém světě.

Společnost Continental doporučuje vyměnit pneumatiky, jestliže jejich hloubka dezénu klesne na:


3 mm u letních pneumatik 

4 mm u zimních pneumatik 


Co je letní indikátor opotřebení běhounu?
article_66w_image1

* Testovací podmínky: 195/65 R15 91V, ContiPremiumContact ™ 2, VW Golf IV, brzdění na mokru od 80 km / h do 0 km / h (stav: 2007). Zde zobrazené grafy jsou pouze ilustrační. Brzdná dráha vozidla závisí najeho typu, stáří, brzdách a použitých pneumatikách, jakož i na povrchu vozovky (Zdroj: Continental Reifen Deutschland GmbH). Tlak vzduchu v pneumatikách podle doporučení výrobce vozidla (Zdroj: Continental Reifen Deutschland GmbH).

Společnost Continental představila „Letní indikátor opotřebení běhounu“ v několika řadách letních pneumatik. Letní TWI informuje řidiče, pokud hloubka dezénu klesne na 3 mm. Jakmile hloubka dezénu dosáhne 3 mm, letní indikátor se dostane na stejnou úroveň jako běhoun, což je známkou výrazného snížení přilnavosti za mokra. Společnost Continental doporučuje vyměnit letní pneumatiky, jakmile jejich zbytková hloubka dezénu dosáhne 3 mm. Jen tak lze zajistit optimální kompromis mezi bezpečností za mokra a ekonomickou stránkou.

Co je zimní indikátor opotřebení běhounu?

Na hloubce dezénu závisí u zimní pneumatiky řada vlastností. Společnost Continental doporučuje vyměnit zimní pneumatiky, jakmile jejich hloubka dezénu klesne na 4 mm. Když je zimní pneumatika opotřebena na 4 mm, zimní indikátor se dostane do stejné úrovně jako běhoun, což je známkou toho, že tuto pneumatiku byste již v zimě neměli používat.


article_66w_image1

*Test conditions: 205/55 R16 91H , ContiWinterContactTM TS 830, VW Golf V, braking on snow, from 50km/h to 0 km/h (status: 2013). The graphics shown here are for illustration purposes only. The braking distance of a vehicle depends on its type, its age, the brakes and the tyres used, as well as the road surface (Source: Continental Reifen Deutschland GmbH). Tyre pressure in relation to the vehicle manufacturer's recommendation (Source: Continental Reifen Deutschland GmbH). 

K zajištění ideálního prostředí na našich webových stránkách používáme soubory cookie. Kliknutím sem získáte další informace, popřípadě budete moci změnit nastavení souborů cookie.