Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Technologie

Péče a údržba pneumatik

Proč je důležitá péče o pneumatiky

Spotřebitel hraje při péči o pneumatiky a jejich údržbě důležitou roli. Existuje celá řada důvodů, proč by pneumatika měla být vyřazena z provozu – např. bylo dosaženo minimální hloubky dezénu nebo došlo k poškození či nevhodnému použití pneumatiky (propíchnutí, prořezání, náraz, prasknutí, vyboulení, podhuštění, přetížení apod.). Proto je nutné pneumatiky pravidelně kontrolovat alespoň jednou do měsíce. Tyto rutinní kontroly jsou tím důležitější, čím déle je pneumatika v provozu. Při zjištění nebo třeba jen podezření na poškození pneumatiky společnost Continental doporučuje nechat pneumatiku zkontrolovat specialistou, který posoudí, zda je pneumatika vhodná pro další použití. Rutinní kontroly je nutné provádět i v případě, že je vozidlo vybaveno systémem pro monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS).

Všem spotřebitelům důrazně doporučujeme, aby pravidelně prováděli nejen vizuální kontrolu pneumatik, ale také aby sledovali veškeré změny dynamických vlastností – například zvýšený unik vzduchu, hlučnost nebo vibrace. Všechny tyto projevy mohou být známkou toho, že pneumatika již nemá požadované vlastnosti a měla by být okamžitě vyřazena z provozu, aby nedošlo k jejímu úplnému selhání. Pokud motorista během jízdy zaznamená prasknutí nebo náraz, měl by nechat pneumatiky neprodleně zkontrolovat specialistou.

Důležitými faktory ovlivňujícími životnost pneumatik jsou také příprava pneumatik na skladování, jejich samotné skladování a montáž na vozidlo. Podrobnější informace na toto téma najdete v dalších publikacích od společnosti Continental (které jsou dostupné na vyžádání) nebo na internetu.

Tlak v pneumatikách

tirepressure

Jaký je správný hustící tlak a kde ho najít?

Více zde

Tire visual inspection

article_66w_image1

Why regular visual inspection of your tires is important.

Více zde

Mixing of tires

article_66w_image1

What you should know about mixing tires on your vehicle.

Více zde

Storage

article_66w_image1

What you should know about storage of your tires?

Více zde

Temporary spare tires

article_66w_image1

What are Temporary Spare Tires and how should they be used?

Více zde

New Tires. On which Axle?

Image

On which axle should the new tires be fitted?

Více zde

Tire repair

article_66w_image1

How should a consumer handle tire punctures?

Více zde

Tyto stránky používají cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Více zde