Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Technologie

Musím vyměnit pneumatiky?

Spotřebitel hraje důležitou roli při údržbě pneumatik.

Pneumatiky by měly být vyřazeny z provozu z mnoha důvodů, při opotřebení běhounu na minimální hloubku, poškození nebo zničení (propíchnutí, prořezání, proražení, vyboulení, přetížení apod.).

Z těchto důvodů musí být pneumatiky, včetně náhradních dílů, pravidelně kontrolovány, tj. nejméně jednou za měsíc. Pravidelná prohlídka je zvláště důležitá, čím déle je pneumatika v provozu. Pokud existuje podezření na poškození pneumatik nebo je zjištěno poškození pneumatiky, společnost Continental doporučuje spotřebiteli, aby pneumatiku zkontroloval profesionální pneuservis. Spotřebitelé by měli tuto konzultaci využít, aby zjistili, zda pneumatiky mohou pokračovat v provozu.

Doporučuje se kontrolovat rezervní pneumatiky ve stejnou dobu. Tato rutinní kontrola by se měla provádět bez ohledu na to, zda je vozidlo vybaveno systémem sledování tlaku v pneumatikách (TPMS).

Řidiči by měli vizuálně kontrolovat své pneumatiky. Také by měli být upozornění na jakoukoli změnu v dynamickém výkonu, jako je zvýšená ztráta vzduchu, hluk nebo vibrace. Takové změny by mohly znamenat, že jedna nebo více pneumatik by mělo být okamžitě odstraněno z provozu, aby se zabránilo vyřazení pneumatik.

Zbývající hloubka dezénu

remainingtreaddepth_teaser

What are summer and winter tread wear indicators (TWI’s)?

Více zde

Tire age

tire_age

What do you need to know about the age of your tires?

Více zde

Tire damages

tiredamage

Find out more about the most common tire damages.

Více zde

Sidewall indentation

Image

What is a sidewall indentation?

Více zde

Letní - zimní - celoroční pneumatiky

allseason_teaser

When do you need summer tires, winter tires or all season tires?

Více zde

K zajištění ideálního prostředí na našich webových stránkách používáme soubory cookie. Kliknutím sem získáte další informace, popřípadě budete moci změnit nastavení souborů cookie.