Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Skladování pneumatik

Správné skladování pneumatik

Pneumatiky lze správně skladovat v pneuservisu nebo doma.

Co byste měli vědět o skladování pneumatik

Se změnou ročních období přichází čas na přezutí

Výměna pneumatik. Ať už přecházíte na zimní nebo letní pneumatiky, měli byste přemýšlet o tom, kde uložit sadu pneumatik, které momentálně nepotřebujete.

Zejména ve městech, kde ne každý člověk má garáž, je často nedostatek úložného prostoru pro skladování pneumatik. A i když je tento úložný prostor k dispozici - např. u prodejce nebo v pneuservisu - je třeba poznamenat si několik bodů pro správné skladování. Nesprávné skladování může zhoršit stav pneumatik automobilu a zkrátit dobu jejich používání v silničním provozu.

Pokud s pneumatikami zacházíte správně a správně je skladujete, vaše pneumatiky vám budou po mnoho let věrně sloužit - a tím chránit vaši peněženku.

Skladování pneumatik v prodejně nebo v odborném servisu

Společnost Continental doporučuje profesionální skladování v prodejně nebo v odborném servisu. To zahrnuje nejen optimální skladování vašich pneumatik, ale také pojištění a zkontrolování, zda nejsou pneumatiky poškozené a jsou správně vyvážené. Majitelé vozidel mohou také své pneumatiky nebo kompletní kola uložit doma.

Skladování pneumatik doma

Pokud skladujete zimní a letní pneumatiky jako kompletní kola doma ve sklepě nebo v garáži, měli byste se ujistit, že skladovací místnost je suchá, tmavá a chladná. Kromě toho by mělo být zajištěno mírné větrání místnosti. Pneumatikám škodí přímé sluneční světlo, protože UV záření způsobuje předčasné stárnutí.

Pneumatiky by při skladování neměly přijít do styku s rozpouštědly, palivy, mazivy, chemikáliemi atd. Kromě toho nesmí skladovací místnost obsahovat žádná zařízení (elektrické generátory nebo elektrické motory kompresorů), které vytvářejí ozon, protože tento prvek má negativní vliv na pryžovou směs pneumatik. 

Ein Felgenbaum bietet die Möglichkeit, Reifen platzsparend zu lagern sowie optimal zu schützen.

Skladování pneumatik s ráfky

Pneumatiky s ráfky musí být správně nahuštěné a pak mohou být naskládány na sebe. Dobrou alternativou je speciální stojan na pneumatiky. Ten nabízí možnost skladovat pneumatiky šetrným a přehledným způsobem a optimálně je chránit. Když jsou pneumatiky naskládány na sebe, může dojít k jejich deformaci v důsledku ztráty tlaku v pneumatikách. Avšak zavěšením pneumatik na držák je každé jedno kolo chráněno před deformačními a tlakovými body, i když dojde ke ztrátě tlaku a nedochází tak k žádné deformaci.

Správné skladování pneumatik prodlužuje životnost vašich pneumatik.

Skladování pneumatik bez ráfků

Pneumatiky bez ráfků by měly být skladovány ve svislé poloze a občas je potřeba trochu pootočit. Pokud budete dodržovat tyto pokyny pro správné skladování pneumatik, budete mít po několik let prakticky nezměněné vlastnosti vašich pneumatik - ať už jsou uloženy s ráfky nebo bez nich. Další tipy, které vám pomůžou zajistit dlouhou životnost vašich pneumatik najdete v tomto článku.