Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image1_lg

Systém kontroly tlaku v pneumatikách TPMS

Tire Pressure Monitoring System (TPMS) a Tire Information System (TIS)

Bezpečnost na cestách a komfort řízení je přímo spojen s kondicí Vašich pneumatik. Zhruba 40% defektů je způsobeno podhuštěnými pneumatikami.  

Systémy vyvinuté společností Continental permanentně monitorují tlak v pneumatikách a spolehlivě upozorní řidiče v případě ztráty tlaku. 

Tím Tire Information Systems napomáhají eliminovat časté důvody defektů a poruch a zvyšují tak bezpečnost jízdy. Jako vedlejší efekt také snižují spotřebu paliva a emise oxidu uhličitého (CO2). 

V případě podhuštění pneumatik o 0.3 barů spotřebovává vozidlo o cca. 1,5% více paliva a vypouští tak více skleníkových plynů.

article_66w_image1

Zákonné regulace v Evropě

Evropská komise prosadila nový zákon vyžadující TPMS systémy na všech nových vozech vyrobených od roku 2014 - stejně jako tomu je také v USA. Již dříve řada vozidel používala TPMS jako standardní vybavení. Data poskytnutá z TPMS jsou a budou využívána také dalšími systémy ve vozidle, např. brzdícím systémem.  

Continental se svým portfóliem produktů je tak velmi dobře připraven na budoucí požadavky a dělá monitoring tlaku ještě více bezpečný, ekologický, pohodlný a celkově usnadňuje řidiči obsluhu pneumatik.  

Detailnější informace o kontrole tlaku pneumatik (EN).


Start