Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Nejlepší pneumatiky pro SUV – na každý povrch se hodí jiné

24/04/2015

Nespoléhejte na to, že pokud si koupíte SUV typu Škoda Yeti, Hyundai ix 35, Suzuki Grand Vitara či  Volvo XC90, máte, co se pneumatik týče, vystaráno. Velmi snadno se může stát, že i když si kupujete SUV s pohonem 4x4, dostanete jej s pneumatikami, které se svými vlastnostmi hodí spíše na běžný městský provoz.


Je pro Vás automobil pomocníkem při práci v terénu? Hledejte pneumatiky s označením M/T

Pokud si tedy kupujete vůz za účelem ježdění po středně těžkém terénu (lesní cesty, písek, kámen), je vhodné automobil přezout na pro tento terén určené pneumatiky, které poznáte podle označení M/T (Mud Terrain). Tyto pneumatiky jsou navrženy přesně tak, aby Vám poskytly maximální podporu ve středně těžkém terénu. Typické jsou pro něj velmi „hrubý“ vzorek, často šípového tvaru, který snadno odvádí vodu či bláto mimo pneumatiku a zajišťuje tak kontakt pneumatiky s pevným povrchem. Tyto pneumatiky mají také pevnější plášť, který je odolnější proti protržení


Jezdíte s vozem o víkendech na pole, chytat ryby či po neupravených cestách? Vašemu vozu budou svědčit pneumatiky s označením A/T

V případě, že automobil kupujete pro provoz kombinující ve zhruba stejném poměru silnice a nenáročný až středně těžký terén, je vhodné zvolit pneumatiku s označením A/T (All Terrain), která má v porovnání s pneumatikou M/T jemnější vzorek, který zajišťuje dostatečnou trakci na asfaltovém povrchu a zároveň také delší životnost pneumatiky (pneumatiky s označením M/T mají s těmi s označením A/T všeobecně kratší životnost, kdy se tento rozdíl umocňuje v případě, kdy s pneumatikou s označením M/T jezdíte z velké části na asfaltovém povrchu).


Podívá se Vaše auto do terénu sporadicky? Vsaďte na pneumatiky s označením H/T

Posledním typem pneumatiky, který se pravděpodobně hodí pro většinu z Vás, je ta s označením H/T (highway/terrain), jež je primárně určena pro jízdu na asfaltovém povrchu s příležitostným pohybem v méně náročném terénu (polní silnice, štěrk). S tímto typem pneumatiky dosáhnete nejdelšího nájezdu, jelikož její vzorek je navržen tak, aby docházelo k pouze minimálnímu opotřebení. Pneumatika nabízí velmi dobré jízdní vlastnosti na asfaltu a zároveň zajišťuje pohodlnou jízdu v méně náročném terénu. Ovšem, nepočítejte s tím, že Vám výrazně pomůže dostat se ze zabláceného terénu, či že bude dlouhodobě odolávat převážně kamenitému terénu.