Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Do jakého počasí se hodí celoroční pneumatiky?

03/07/2015

Nenechte se mýlit, celoroční pneumatiky sice poskytují „dostačující“ jízdní komfort během celého roku, to však neznamená, že byste se na ně mohli spolehnout ve všech ročních obdobích.


Nejvíce celoročním pneumatikám vyhovuje období s teplotami kolem 5 – 15 stupňů a minimem srážek (konec babího léta), kdy dokáží poskytnout lepší komfort než zimní pneumatiky (určené pro teploty nižší jak 7 C) i letní pneumatiky (určené pro teploty vyšší jak 7 C).


Celoroční pneumatiky sice můžete používat i v době, kdy řidiči ze zákona musí jezdit na zimních pneumatikách, jízdní vlastnosti celoročních pneumatik však v tuto dobu výrazně zaostávají za zimními pneumatikami a jakákoliv rychlejší jízda či jízda obtížnějším terénem je pro řidiče velmi náročná. Celoroční pneumatiky mají v zimě výrazně delší brzdnou dráhu a hůře sedí v zatáčkách. Z tohoto důvodu příliš nespoléhejte na to, že na celoročních pneumatikách „odjedete“ v plné rychlosti zasněženou dálnici D1 od Brna po Prahu.


Na druhou stranu, celoroční pneumatiky poskytují v zimě lepší komfort, než letní pneumatiky.


Pokud jde o porovnání celoročních pneumatik s letními v období s teplotami nad 7 C, letní pneumatiky poskytují výrazně vyšší jízdní komfort na mokré vozovce, stejně tak letní pneumatiky umožňují řidiči snazší manipulaci s vozem v zatáčkách.


Celoroční pneumatiky jsou tak pro Vás vhodnou volbou v případě, kdy chcete investovat peníze pouze do jedné sady pneumatik s tím, že vozem jezdíte pouze za příznivého počasí (bez souvislé pokrývky sněhem či ledem či v době silných dešťů) a zároveň se při přesunu nepotřebujete pohybovat na hranici maximálních rychlostních limitů.