Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Nízký valivý odpor šetří peníze

30/07/2015

Vědecké studie prokázaly, že snížení valivého odporu o 10 % snižuje spotřebu vozidla o 1 %. Moderní pneumatiky s nízkým valivým odporem nabízí, v porovnání se standardními pneumatikami, v průměru o 20 % nižší valivý odpor, tj. úsporu na spotřebě ve výši 2 %. Cena pneumatik s nízkým valivým odporem je přitom zhruba stejná jako pneumatika se standardním valivým odporem. Spočítejte si tedy sami, kolik peněz během motoristické sezóny ušetříte.


Ti z Vás, kteří mají ekologické cítění, navíc ocení i sníženou emisi výfukových plynů. Kancelář prezidenta Baracka Obamy, která se v USA zasazuje o rozšířenější používání pneumatik s nízkým valivým odporem, spočítala, že užívání „eko“ pneumatik představuje snížení množství výfukových plynů v průměru o 250 kg za rok/automobil, což odpovídá množství výfukových plynů vypuštěných do ovzduší během jízdy o délce cca 950 km.


Pokud jde o jízdní vlastnosti, pneumatika s nízkým valivým odporem generuje úsporu skrze úpravu dezénu tak, že ke kontaktu s vozovkou dochází na menší ploše. Historicky tedy docházelo k situacím, kdy „eko“ pneumatiky vykazovaly mírně horší jízdní vlastnosti, zejména pak na mokré vozovce. Díky technologickému pokroku však vlastnosti „eko“ pneumatik dohánění vlastnosti standardních pneumatik.


Na závěr je vhodné říct, že abyste s „eko“ pneumatikami maximalizovali úsporu na pohonných hmotách, je nutné mít pneumatiky správně nahuštěné a nepřetěžovat je (aby se nezvyšovala plocha, na které pneumatika přichází do styku s vozovkou).


U společnosti Continental jsou Vám pneumatiky s nízkým valivým odporem prostřednictvím pneumatik řady ContiEcoContact™ Conti.eContact™.