Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

4 zajímavosti ze světa pneumatik

29/03/2016

I v roce 2016 se najdou informace o pneumatikách, které dokáží překvapit. Vynechali jsme fakta, u kterých „hrozilo“, že je zná alespoň 20 % čtenářů našeho blogu.

 

 

Největším výrobcem pneumatik na světě je LEGO, ale…

Že jste o pneumatikách značky LEGO nikdy neslyšeli, byť se jedná o největšího světového výrobce? Možná to bude tím, že všech cca 320 000 000 pneumatik vyrobených touto firmou končí na malých vozidlech z jednotlivých stavebnic J

Ojeté pneumatiky se přestávají spalovat a již v tak velké míře nekončí na skládkách

Materiál z ojetých gum má několik využití. Materiál z roztavených ocelových lan je použit v hutním průmyslu, samotná pryž bývá zčásti znovupoužita pro výrobu pneumatik či jako podloží při stavbě silnic, textil najde své uplatnění jako izolace.

Průkopníkem v recyklaci pneumatik je společnost Continental, která má ve svém závodě v Puchově unikátní stroj s názvem „Huricanne Machine“,  jež od sebe odděluje ocelová lana a nevytvrzenou pryž, kterou používá pro výrobu nových pneumatik.

Nejvyšší rychlost dosažená vozidlem s povolením provozu na pozemních komunikacích činí 341 km/h

Světový rekord v rychlosti jízdy ve vozidle s povolením provozu na pozemních komunikacích drží společnost Edro Competition, jež této rychlosti dosáhla s upravenou verzí vozu Porsche Turbo 911. Co má tato informace společného s pneumatikami? Tento vůz svého rekordu dosáhl na pneumatice značky Continental – SportContact6.

Než pneumatika přijde na trh, objede několikrát zeměkouli

Vývoj nové pneumatiky ve společnosti Continetal trvá cca 4 roky. Předtím, než je pneumatika uvedena do prodeje, je podrobena testům, při kterých ujede vzdálenost, jež odpovídá 500 násobnému objetí zeměkoule.