Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

4 zajímavosti ze světa pneumatik

29/03/2016

I v roce 2016 se najdou informace o pneumatikách, které dokáží překvapit. Vynechali jsme fakta, u kterých „hrozilo“, že je zná alespoň 20 % čtenářů našeho blogu.

 

 

Největším výrobcem pneumatik na světě je LEGO, ale…

Že jste o pneumatikách značky LEGO nikdy neslyšeli, byť se jedná o největšího světového výrobce? Možná to bude tím, že všech cca 320 000 000 pneumatik vyrobených touto firmou končí na malých vozidlech z jednotlivých stavebnic J

Ojeté pneumatiky se přestávají spalovat a již v tak velké míře nekončí na skládkách

Materiál z ojetých gum má několik využití. Materiál z roztavených ocelových lan je použit v hutním průmyslu, samotná pryž bývá zčásti znovupoužita pro výrobu pneumatik či jako podloží při stavbě silnic, textil najde své uplatnění jako izolace.

Průkopníkem v recyklaci pneumatik je společnost Continental, která má ve svém závodě v Puchově unikátní stroj s názvem „Huricanne Machine“,  jež od sebe odděluje ocelová lana a nevytvrzenou pryž, kterou používá pro výrobu nových pneumatik.

Nejvyšší rychlost dosažená vozidlem s povolením provozu na pozemních komunikacích činí 341 km/h

Světový rekord v rychlosti jízdy ve vozidle s povolením provozu na pozemních komunikacích drží společnost Edro Competition, jež této rychlosti dosáhla s upravenou verzí vozu Porsche Turbo 911. Co má tato informace společného s pneumatikami? Tento vůz svého rekordu dosáhl na pneumatice značky Continental – SportContact6.

Než pneumatika přijde na trh, objede několikrát zeměkouli

Vývoj nové pneumatiky ve společnosti Continetal trvá cca 4 roky. Předtím, než je pneumatika uvedena do prodeje, je podrobena testům, při kterých ujede vzdálenost, jež odpovídá 500 násobnému objetí zeměkoule.

Tyto stránky používají cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Více zde