Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Bezpečnost „prémiových“ a „low-costových“ pneumatik

29/03/2016

Výsledky testu britského magazínu What car hovoří jasně.  Prémiové pneumatiky mají výrazně nižší brzdou dráhu, než tzv. low-costové pneumatiky. Při rychlosti 110 km/ h činí rozdíl v brzdné dráze na suché vozovce až 5,4 metrů, na mokré vozovce pak až 22,9 metrů! To je rozdíl rovnající se délce 2 dvounápravových autobusů.

Další britský magazín (Tyrereviews.co.uk) zaměřený na motoristy ve výsledku svých testů uvádí, že již při rychlosti 55 km/h existují výrazné rozdíly (cca 30 %) při průjezdu zatáčkou na prémiových a „low-costových“ pneumatikách. První skupina pneumatik přitom zastupovala Continental Premium Contact 2.

Kvalitní pneumatiky i do městského provozu

I u letních pneumatik se tedy vyplatí připlatit si za kvalitu. Bez ohledu na to, jestli jezdíte převážně/výhradně v městském provozu, či se se svým vozem vydáte na okresní silnice a dálnice.

Níže uvedená infografika znázorňuje rozsah zranění posádky vozidla v rychlosti 58 km/h a 69 km/h, kdy rozdíl „pouhých“ 9 kilometrů má významný vliv na zdraví.

  

Obrovské rozdíly v jízdních vlastnostech prémiových a „low-costových“ pneumatik pravidelně prokazují i nezávislé testy auto-moto klubů a odborných magazínů. Rozdíl není pouze ve schopnosti pneumatiky udržet vůz na vozovce ve všech povětrnostních podmínkách, ale také ve vlivu na spotřebu či životnosti pneumatiky.  U pneumatik přitom platí, že se jejich jízdní vlastnosti citelně zhoršují při poklesu hloubky dezénu pod 3 mm. U levných pneumatik s rychleji se sjíždějícím vzorkem se tedy dříve budete vystavovat situaci, kdy významně klesne jejich bezpečnost.

Více o výsledky nezávislých testů jsou Vám k dispozici i na našem webu:

- výsledky testů letních pneumatik

- výsledky testů zimních pneumatik