Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

V létě nehustěte na maximální doporučený tlak

25/07/2016

Tlak v pneumatice roste a klesá o 0,1 atmosféry při změně teploty o 10 °C, tj. pokud jste pneumatiky naposledy dohušťovali na jaře při teplotě kolem 10 °C, je pravděpodobné, že při letních 30 °C bude tlak v nich větší o 0,2 atmosféry.

Teplota na slunci však často přesahuje hranici 30 °C, nezřídka se setkáme i s teplotami kolem 40 °C. V tomto případě roste tlak v pneumatice o další 0,1 atmosféry.

Pokud tedy běžně hustíte pneumatiky na maximální doporučenou úroveň, můžete mít nyní v pneumatice nebezpečný přetlak, který může v extrémním případě skončit explozí.

Nebezpečí představuje nejen jízda během parného letního dne po vyhřáté vozovce, ale také zaparkování auta na nekrytém místě.

Pneumatiky v létě hustěte na průměrné hodnoty, které Vám poskytují dostatečnou rezervu směrem vzhůru (v době rostoucích teplot), tak dolů (v době klesajících teplot). V potaz berte i fakt, že ranní teploty se od těch odpoledních mohou lišit až o 20°C.

Pneumatiky je vhodné hustit v době, kdy nejsou zahřáté jízdou. Pouze tak získáte objektivní informaci o stavu tlaku v pneumatikách a spíše se Vám podaří pneumatiky nahustit na hodnoty, které minimalizují jakákoliv rizika (podhuštění, přehuštění, delší brzdná dráha, nerovnoměrné sjíždění dezénu apod.)

Tyto stránky používají cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Více zde