Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

8 z 10 řidičů ve Velké Británii používá autopilota

01/08/2016

Studie mezi 2 000 řidiči z Velké Británie věnovaná právě jízdě za asistence autopilota odhalila několik zajímavých rozdílů mezi muži a ženami. Zatímco ženy mají tendenci zapínat autopilota na úzkých silnicích při pomalé jízdě, muži si od řízení chtějí odpočinout hlavně na dálnici. Muži jsou zároveň méně znepokojeni tím, že za ně vůz řídí autopilot a uvítali by, kdyby na silnicích vídali více asistentem řízených vozidel.

Muži zároveň považují za největší během jízdy únavu, špatné počasí, hlučné děti a ostatní účastníky silničního provozu. Ženy na druhou stranu považují za největší rizika špatné počasí, únavu, hlučné děti a špatnou náladu.

Mezi „nemilá“ překvapení, jež přinesla tato studie, patří i to, že každý šestý muž přiznal, že si často nepamatuje celou cestu vozem. Celkově je s rušicími vlivy, které snižují koncentraci řidiče, spojena každá pátá cesta (bez rozdílu pohlaví).

Pokud jde o další vývoj v oblasti samořízených vozidel, ženy by uvítaly technologie zvyšující bezpečnost provozu a bezpečnost posádky a ostatních účastníků silničního provozu v případě dopravní nehody.

Co dělají muži a ženy v době, kdy za ně řídí autopilot? Zatímco muži poslouchají muziku či rádio, ženy v době, kdy za ně řídí autopilot, dávají dohromady nákupní seznamy či si sumarizují úkoly, které ještě mají splnit.

Mezi pozitivní zjištění určitě patří to, že řidiči ve Velké Británii více dbají na to, aby byly při řízení odpočatí a maximálně koncentrovaní. Pokud tomu tak není, nechávají za sebe řídit autopilota.