Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

3 situace, kdy se nevyplatí investice do Eco pneumatik

01/12/2016

Pneumatiky s nízkým valivým odporem sice umí snížit spotřebu vozidla o cca 2 %, na druhou stranu však vyžadují, aby s nimi bylo zacházeno „citlivě“. Tento druh pneumatiky je  náchylnější k rychlejšímu opotřebení a ani snížení valivého odporu zde není „zaručeno“ v případě, že řidič ignoruje základní pravidla péče o pneumatiky.

 

1.      Zanedbáváte kontrolu tlaku v pneumatikách

S klesajícím tlakem v pneumatice roste valivý odpor, největší „nepřítel“ ekonomické jízdy. Pokud kontrolujete tlak v pneumatikách méně jak 1. měsíčně, riskujete, že nejenže s ekologickými pneumatikami neušetříte, dokonce můžete prodělat, vezmeme-li v potaz vyšší cenu tohoto druhu pneumatik.

2.      Máte „divoký“ styl jízdy

Vzorek pneumatiky s nízkým valivým odporem je navržen tak, aby do styku s vozovkou přicházela co nejmenší plocha pneumatiky. „Eco“ pneumatiky tak mají sklon k rychlejšímu sjíždění vzorku, které může umocnit „divoký“ styl jízdy. Úspora na nákladech na palivo Vám pak jen stěží bude kompenzovat investice do nových pneumatik.

Zároveň, pneumatiky s nízkým valivým odporem prozatím nedisponují srovnatelnými jízdními vlastnostmi, jako „běžné“ pneumatiky, tj. je u nich nutné počítat s delší brzdnou dráhou či potřebou intenzivnějšího brždění.

3.      Auto přetěžujete

I v tomto případě dochází k potlačení schopnosti pneumatiky snižovat valivý odpor a zároveň roste rychlost opotřebení pneumatik.

Přistihli jste se, že porušujete některé z výše uvedených doporučení? V tom případě pro Vás máme dobrou i špatnou zprávu. Tou špatnou zprávou je, že Vám pneumatiky s nízkým valivým odporem peníze neušetří. Ta dobrá zpráva je, že změnou chování, tj. dodržování základních pravidel péče o pneumatiky, můžete na pohonných hmotách ušetřit i se stávajícími pneumatikami.