Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

40 % řidičů neumí plně využívat technologie instalované v osobním automobilu

10/04/2017

Toho, že plně nevyužíváme funkce našich mobilních telefonů, tabletů či osobních počítačů, jsme si vědomi. Fakt, že velká část řidičů přiznává, že neumí plně využívat funkce svého vozu, včetně těch zvyšujících bezpečnost jízdy, je pro mnohé z nás jistě překvapením.

Studie společnosti Continental ve Velké Británii ukázala, že průměrná doba strávená „demonstrací“ vlastností nového automobilu kupujícímu trvá cca 51 minut, přičemž 44 % oslovených řidičů nových vozů udává, že k pochopení funkčnosti vozu potřebují více času. Čas strávený představením vozu je rovným dílem rozdělen mezi tyto aspekty: finanční stránka vlastnictví vozu, bezpečnost, zábavné technologie.

Více než třetina z 2 000 dotázaných řidičů rovněž přiznává, že měla potíže pochopit vlastnosti předváděných technologií. Bohužel, řada těchto technologií slouží ke zvýšení bezpečnosti jízdy a ochraně posádky. Plnohodnotné využívání těchto technologií by jistě vedlo ke snížení počtu dopravních nehod, ať už těch s či bez obětí na životech.

Všichni oslovení výrobci a prodejci automobilů, které Continental oslovil, uvádí, že ideální čas pro demonstraci vlastností nového vozu je 60–90 minut. V případě, že se jedná o model vozu s nadstandardní technologickou výbavou, doba předání nového vozu by měla být podle výrobců a prodejců ještě delší.

Vůz mít raději ve svých rukách, než jej svěřit umělé inteligenci

Jedním z předmětů studie Continental byl trend automatizace jízdy. 52 % oslovených řidičů uvedlo, že nejsou fanoušky trendu předávání kontroly nad vozidlem automatickým systémům, a to hlavně z bezpečnostních důvodů.