Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Jak si vedou Češi při přezouvání pneumatik?

26/04/2017

Většina Čechů pravidelně přezouvá pneumatiky na podzim a na jaře, najdou se ale i tací, kteří s výměnou pneu čekají téměř do úplného opotřebení. Tím pádem však riskují a ohrožují tak nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

10 % Čechů neví, jaká je minimální hloubka vzorku

Podle průzkumu, který provedla společnost STEM/MARK pro Continental Barum s.r.o., pneumatiky pravidelně přezouvá 87 % Čechů. Téměř 15 % řidičů ovšem vyčkává s výměnou až do chvíle, než je pneumatika zjevně opotřebená. A to je mnohdy i za hranicí zákonného limitu!

Může to však souviset s tím, že část řidičů (10 %) neví, při jaké hloubce dezénu by se pneumatiky měly vyměnit. Jak to tedy je? Zákonem daná minimální hloubka vzorku je u letní pneumatiky 1,6 mm, u zimní jsou to 4 mm.

Někteří čeští řidiči jezdí celý rok na zimních pneu

Co dále vyplynulo z průzkumu? Například, že 37 % lidí mění zimní pláště za letní už v březnu, zatímco téměř 40 % motoristů čeká až na duben. Necelých 7 % řidičů v létě dojíždí opotřebované zimní pneumatiky a 1,4 % lidí dokonce celý rok jezdí na stejných zimních pneumatikách. To však rozhodně nedoporučujeme – snižuje se bezpečnost i ovladatelnost vozidla, navíc se zvyšuje spotřeba paliva.

Proč na jaře vyměňovat zimní pneumatiky na letní? To se dočtete ZDE.

Tyto stránky používají cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Více zde