Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

6 zajímavých faktů ze světa řízení

02/08/2017

Věděli jste, že v Mexiku nemusí řidiči skládat zkoušky v autoškole? Nebo že v Británii učí mladé řidiče dáma, které je téměř 100 let? Dejte se do čtení!

1. V Nigeru je stanovený nejvyšší minimální věk řidiče na světě. V západoafrickém státě totiž mohou lidé řídit až po svých třiadvacátých narozeninách.

2. V amerických státech Kansasu, Idaho a kanadské provincii Alberta mohou naopak za volant usednout už čtrnáctiletí. Tedy pokud vůbec dosáhnou na pedály a uvidí přes palubní desku…

3. V roce 2013 se Rowan Atkinson, představitel legendárního Mr. Beana, stal příjemcem nejvyšší výplaty pojistného v historii. Za havarovaný supersportovní automobil McLaren F1 získal 900 000 liber, což je v přepočtu 26 milionů korun.

4. Pokud byste se přihlásili do jedné z autoškol v západním Walesu, čekalo by na vás velké překvapení. Do auta by si k vám totiž mohla přisednout 97letá Laura Thomasová, která je nejstarší učitelkou v autoškole na světě. Své znalosti a zkušenosti začala předávat řidičům už v roce 1938, a od té doby ke zkouškám připravila více než tisíc řidičů, z nichž podle jejích slov ani jeden nepotřeboval na získání řidičského dokladu více než dva pokusy.

5. V Mexiku by se však Laura Thomasová neuživila. V této zemi totiž není nutné projít autoškolou a zvládnout testy – po dovršení 18 let si totiž stačí řidičské oprávnění koupit, a to jen za 626 pesos (zhruba 800 korun)! Není divu, že v hlavním městě Mexico City je registrováno více než 4 miliony vozů…

6. Největší dopravní nehoda ve Velké Británii se stala v roce 2013 v Sheppey v hrabství Kent. Obrovskou havárii, při které se srazilo více než 150 vozidel, zapříčinila hustá mlha, která pokryla frekventovanou křižovatku. Zraněno bylo šedesát lidí, jako zázrakem však nikdo nepřišel o život.


Zdroj: Telegraph.co.uk