Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

5 věcí, na které musíte před zimou myslet

30/11/2017

1. Kvalitní zimní pneumatiky v první řadě

Příprava auta na zimu začíná přezutím pneumatik. Kvalitní zimní pneumatiky jsou základním předpokladem k tomu, abychom se nemuseli obávat vyjet za jakéhokoli počasí na cesty. Zimní pneumatika musí mít ze zákona minimální hloubku dezénu 4 mm. Pneumatiky s menší hloubkou dezénu mají podstatně delší brzdnou dráhu, což může způsobit nepříjemné nehody.

2. Pozornost zasluhují také provozní kapaliny 

Nepostradatelnou součástí zimní výbavy automobilu je také nemrznoucí kapalina v chladicí soustavě motoru. I když ji dnes používá řada řidičů celoročně, před zimou je nutné ji zkontrolovat a v případě potřeby doplnit.

Dále je také důležité doplnit nemrznoucí směs do ostřikovačů. Kapaliny pro jistotu vozte s sebou v autě pro případ, že by bylo potřeba je znovu doplnit.

3. Nezapomeňte zkontrolovat stěrače

Vzhledem k zimnímu počasí je více než pravděpodobné, že budete na cestách potřebovat stírat sníh, déšť či nečistoty z oken. Proto je potřeba přesvědčit se, že stěrače vašeho vozidla jsou v perfektní kondici. Stírací gumičky se mají tak jak tak měnit jednou ročně, proč tedy ne zrovna před zimou, kdy dostávají nejvíce zabrat.

4. Nachystejte si do auta škrabku a smeták

Námrazu z oken byste se rozhodně nikdy neměli snažit odstraňovat stěrači – zkracujete tím jejich životnost. Mějte tedy vždy po ruce škrabku na námrazu. Můžeme doporučit například škrabku se zabudovanou rukavicí, díky které vám při škrabání nebudou mrznout prsty.

Kromě škrabky oceníte v autě také smetáček, kterým smetete větší nánosy sněhu.

5. Výbava pro strýčka příhodu

I přes veškeré snahy a správná opatření se vám ale bohužel může stát, že v zimě někde uvíznete, že vám zamrzne zámek a podobně. Pro takové případy je dobré mít přichystané další věci, jako je rozmrazovač zámků (pozor, ten není moudré nechávat v autě), startovací kabely, lano či deka.

Pokud toto všechno už máte zajištěné, můžete zajásat. Nezapomeňte ale přes všechny ty zimní vymoženosti na běžné věci, jako je stav lékárničky (expirace a přítomnost jednotlivých povinných produktů), kontrola světlometů, dobití akumulátoru a další záležitosti, na které by člověk měl myslet, ať už je léto, nebo zima.